Kategoriler

Açlığı Bastırmanın Yolları

Açlığı bastırmak için ne yapmalıyım? Acıkmamak için ne yapılmalı? Açlık Nasıl Bastırılır?

Böyle sorulara cevap olarak Diyetisyen Nursel Anıl Açlığı Bastırmanın Yolları nı şöyle anlatıyor.

Açlığı Bastırmak için :

* Düzenli olarak ana ve ara öğün alın : Sabah, öğle, akşam yemeklerinizi atlamayın ve bu öğünler arasında küçük ara öğünler tüketin. Bu şekilde metabolizmanızı her zaman çalışır durumda tutacaksınız, hem de aç kalmanızı engelleyeceksiniz. Ara öğün olarak yoğurt,ayran, meyve ya da kepekli bisküvi tüketilebilir.

 

* Su : Yemeğe başlamadan önce 1 büyük bardak su için. Midenizin bir kısmı dolacak Bu da sizin abur cubur yemenizi kontrol altına almaya yardım edecektir

* Duygusal açlığınızı bastırın : Bir çoğumuz stresli, sıkıntılı anlarımızda kendimizi buzdolabının önünde buluruz. Şeker içeriği yüksek olan ne varsa hiç düşünmeden saldırırız. Ama sonrasında her
zaman suçluluk duygusu yaşarız.

Duygusal açlık, duygusal sıkıntılardan ya da stresten doğan yeme ihtiyacıdır. Bu açlığı bastırmak için bir çok alternatif oluşturabilirsiniz.Yürüyüşe çıkmak, kitap okumak,dans etmek, rahatlatıcı bir duş almak, gazete okumak, sıcak bir bardak çay içmek gibi.

* Krizin geçmesini bekleyin : Sadece 20 dakika beklemeyi deneyin ve bu süre içinde başka bir şeyle ilgilenin. Krizin geçtiğini fark edeceksiniz.

* Yemek yerken başka şeylerle ilgilenmeyin : Tv seyrederek, ders çalışarak, okuyarak, ya da masa başında bir şeyler yaparken yemek yemeyin. Sofraya oturunca sadece yemeğinizle ilgilenin. Bu yediğiniz miktarın azalmasına, ve daha kolay doymanıza yardımcı olacaktır.

“Açlığı Bastıran İştah Kesen Yöntemler” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

“İştahı Kesen, Tok Tutan Yiyecekler” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.


YORUMLAR

1 Yorum Yapılmış

  1. sağolun gerçekten işe yaradı