Ağrıları Geçiren Kolay Bir Yöntem – Ağrıları Geçiren Kulak Masajı

Başınız,boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında;

Yorulduğunuzda, uzun otobüs yada araba yolculuklarında oturmaktan ağrılara maruz kaldığınızda, çok üşüdüğünüzde ve bedeninizi dengeye kavuşturmak için yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.

Kulak, ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde yer almaktadır.

Kulak Masajı Nasıl Yapılır?

Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.

İlk anda bazı noktalar acıyacaktır.

(bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır). kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır.

2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da göreceksiniz..

Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı, her zaman, her yerde, kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz.

Önemli olan kulağın her noktasına dokunmaktır. Kulağınız size hemen yanıt verecektir. Kulaklar bedeni hisseder, görür ve duyar.

”Bel Ağrısı için Neler Yapılmalı” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

”Dr. Feridun Kunak’tan Romatizma ve Eklem Ağrılarına İyi Gelen Bitkisel Tedavi” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

(Visited 75 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 7 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.