Kategoriler

Uzmandan Bademcik Şişmesine Karşı Bitkisel Tedaviler

Bağışıklık sistemimizin en önemli organı olan bademciklerimiz, vücuda zararlı bakteri ve mikropların girişini engellemek için antikor üretirler.

Vücut direnci düştüğünde, boğazdan giren bakteri sayısı artar ve bademcikler bunu engellemek için çok fazla antikor üretir.

Antikor sayısındaki artış ve bakterilerin etkisiyle bademcikler şişer.
Bademciklerin şişmesi tamamiyle vücudun bir savunma refleksidir.

Ancak, bademciklerin şişmesi ile birlikte vücutta eklem ağrılar,ateş, titreme, halsizlik gibi şikayetler oluşur. Bu şikayetlerinizi hafifletecek veya geçirecek bitkisel tedaviler uygulamak ister misiniz?

Şimdi; ünlü bir altarnatif tıp uzmanının, bademciklerin şişmesinde faydalanacağınız bitki tedavilerinden bahsetmek istiyoruz.

Anjin (Bademcik Şişmesi) için Oldukça Etkili Bitkisel Tedaviler:

* 1 bardak kaynatılmış ve soğutulmuş suyun içine, 1 tatlı kaşığı karbonat ve 10 damla tentirdiyot koyun. Karıştırın ve gargara yapın.

* Kulak çöpünün pamuklu kısmına tentirdiyota batırın ve şişen bademciklerinizin üzerine sürün.

* Adaçayını demleyin ve gargara yapın. Çayınıda günde 1 bardak için.

* İltihaplı bademcikleri temizlemenin bir yolu da tuzdur. İltihapları temizlemek için tuzlu su karışımı hazırlayarak gargara yapın.

* Kuşburnu, kekik, okaliptus, böğürtlen, adaçayı gibi bitkileri iki litre kaynar suya birer tutam atın ve 1 saat kadar demlenmesi için bekleyin. Gün içerisinde su yerine bu bitki çayını yudumlayın.

* Erik ve yaprakları da bademcik iltihabında etkilidir. Erik, yaprağı ile birlikte kaynatılıp, suyu ile gargara yapılır.

* 1 bardak kaynar suyun içine, 1 kaşık dövülmüş kenevir atılır. 10 dakika kadar demledikten sonra içilir.

“Bademcik İltihabı Şikayetleri ve Tedavisi” bu konumuz için tıklayınız.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Bademcik İltihabı için Bitkisel Tedaviler” bu konumuz için tıklayınız.


YORUMLAR