Uzmandan Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Tavsiyeler

Hastalıkların ortaya çıkmasının sebebini vücudun bağışıklık sisteminin düşmesi olarak belirtiyor, uzmanlar. İlk yazımızda bağışıklık sisteminin korunması için maddi ve manevi sebeplerin olduğundan bahsetmiştik. Bu yazımızda da uzmanların bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için verdiği tavsiyelerden bahsedeceğiz.

Uzmanlardan Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin Tavsiyeler

İlk yazımızda, uzmanların, doğal beslenmeniz gerektiği ve bağışıklık sisteminin önemi hakkındaki sözlerine değinmiştik. Bu yazımızda ise bağışıklık sistemini korumak ve kuvvetlendirmek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Uzmanlardan Bağışıklık Sitemini Düşüren Sebepler Nelerdir?

Bağışıklık sistemini düşüren maddi ve manevi sebeplere değineceğiz. Öncelikle maddi olarak bağışıklık sistemimizi çökerten serbest radikallerden bahsediyor, ünlü alternatif  tıp uzmanı.

 

1- Bağışıklık Sistemini Çökerten Serbest Radikaller

Bağışıklık sisteminin çökmesinin birinci sebebi, serbest radikallere maruz kalmaktır diyor, ünlü alternatif tıp uzmanı. Peki serbest radikal ne demektir?

Serbest Radikaller Nedir? Serbest radikaller ve Antioksidanlar

bagisiklikSerbest radikaller, bağışıklık sistemimize saldıran moleküllerdir. Serbest radikal oluşumuna sebep olan etkenleri de şöyle sıralayabiliriz: sigara, pestisitler, çözücüler, petrokimya ürünleri, ilaçlar, güneş ışınları, organik olmayan besinler, suni besinler, geni değiştirilmiş gıdalar (GDO), yanlış gübrelemeler, zamanında yenmeyen meyve-sebzeler, kurutulan ya da  konsantre yapılan meyve-sebzelerde kullanılan emilgatörler, hatta yiyeceklerde bulunan bazı bileşikler bile serbest radikal oluşumuna sebep olabilir.

Antioksidanlar ise bu serbest radikallerin etkilerini nötrleştiren; kanser, kalp hastalıkları ve erken yaşlanmaya neden olabilecek zincir reaksiyonları engelleyen moleküller olarak ifade edilir.

2- Elektromanyetik Dalgalar

Bağışıklık sistemini düşüren sebeplerden ikincisi de elektromanyetik dalgalardır. Örneğin  cep telefonu, bilgisayar, televizyon, uydu yansıtıcıları, çamaşır makineleri, buzdolabı, saç kurutma makinesi gibi cihazlar elektromanyetik dalgalar yayarlar. Bütün bunlar da bağışıklık sistemimizin düşmesinde etkili bir role sahiptir. Manyetik alanlar hücrelerimiz bloke ederler.

3- Bağışıklık Sistemini Çökerten Manevi Sebepler

Kötü düşünce ve öfke insanı zehirler hatta öldürür. Bağışıklık sistemi kötü düşünce ve kötü haberlerle de düşer. Düşüncenin çok önemli olduğunu vurguluyor Alternatif Tıp Uzmanı :

“Güzel göreceksiniz, güzel düşüneceksiniz ve hayatınızdan lezzet alacaksınız. Güzel gören, güzel düşünür. Güzel düşünen de hayatından lezzet alır. Bunun tersi durum ise muhalifi, insanı zehirler, köşelerini bloke eder, kapatır içine, intihara kadar götürebilir. Çekim Yasası’na göre, “Ben iyiyim” derseniz, iyi olursunuz. “Eyvah, hasta mıyım?” dediğiniz an, dışarıdaki kötü enerjiler sizin hücrelerinizi bloke etmek üzere üzerinize çullanabilir.”

(Visited 88 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 9 oy)
Latest Comments
 1. yeliz özer

  daha açıklamalı bilgiler verirseniz çok daha iyi anlıyacağım

 2. dilek

  çocuklara elma sirkesini nasıl ölçülerde içirebiliriz.gripten korunmak için

 3. metehan

  çok haklısınız hocam

 4. Anonim

  ya kardeşim bulmaca gibi yazmasana açık net ol

 5. asu

  evet neden daha net ve açıklayıcı değiller anlamak içn sözlük lazım

 6. fatih

  super çok aciksin anlayana

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.