Ünlü Uzmandan Baş Ağrısı için Bitkisel Tedaviler

Baş ağrısı neden olur? Baş ağrısının sebepleri nelerdir? Baş ağrısı nasıl geçer? Baş ağrısına karşı ne yapılır? Baş ağrısına ne iyi gelir? Baş ağrısı için bitkisel tedavi var mıdır?

İşte bu sorularınıza cevap olarak, ünlü bir altarnatif tıp uzmanının önerilerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ünlü Uzmana göre, baş ağrısının birçok nedeni vardır. Beyne fazla kan hücumu, sinüzit, nezle, grip, bademcik, yüksek tansiyon, düşük tansiyon, kabızlık, göz bozukluğu, şeker hastalığı, dolaşım bozukluğu, karaciğer ve safra rahatsızlığı, solunum yetersizliği, tifo, verem, menenjit, aşırı üzüntü baş ağrısına neden olabilir.

 

Ünlü Uzmandan Baş Ağrısı için Bitkisel Çözümler :

* Hanımların adet günlerinde görülen baş ağrıları için, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı civanperçemi otu konulup, 10 dakika demlenip süzülür. Ve günde 2 çay bardağı içilir.

* Baş ağrısına karşı Lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika demlenip süzülür. Bu karışımdan günde 2-4 bardak içilir.

* Migren için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içilir. Bu karışımın içilmesine düzenli olarak en az 1 ay devam edilirse, zamanla migrene şifa olur.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 4-10 gram oğul otu konur. 10 dakika bekletilip günde 3 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, 2 gram papatya konur, 10 dakika bekletilir günde 2 bardak içilir.

* Baş ağrısından kurtulmak için 20 gram ıhlamur, 40 gram kedi otu kökü, 20 gram lavanta çiçeği, 20 gram oğul otu yaprağı karıştırılıp, 1 bardak kaynar suya 5-10 gram konur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 fincan içilir

Hastalıklar ile ilgili yazılar için tıklayın.

Şifalı Bitkiler için tıklayın

Prof.Dr.Ahmet Marankinin diğer yazıları için tıklayın.

(Visited 58 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 11 oy)
Latest Comments
  1. neslihan karayiğit

    gerçekten bizlere çok bilgiler weriyosunuz werdiğiniz öneriler hastalımıza şifa oldu migren hastlığım wardı şu anda ahmet maranki sayesinde iyi oldum çok teşekkür ederim saygılar.

  2. neslihan karayiğit

    gerçekten bizlere çok bilgi weriyosunuz werdiğiniz öneriler hastalığımıza şifa oldu migren hastalığım wardı şu anda ahmet maranki sayesinde iyi oldum çok teşekkür ederim saygılar

  3. funda acar

    çözümleriniz gerçekten süpermişşşş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.