Kategoriler

Alternatif Tıp Uzmanından İshal için Ne Yapılır?

İshalin belirtileri nelerdir? İshal için bitkisel tedavi nedir? İshal nasıl kesilir? İshali kesen yiyecekler nelerdir? İshali kesen bitkiler, çaylar nelerdir? İshali kesen doğal, bitkisel tedavi nasıl uygulanır?  İshali kesmek için, Alternatif Tıp Uzmanlarının bitkisel önerileri nelerdir?

İshalin Belirtileri :

* Sıvı dışkılama,
* Acil dışkılama isteği ve büyük abdestini tutamama,

* Fazla dışkılama,
* Susuzluk,
* Bulantı ve kusma,
* Ateş yükselmesi,
* Halsizlik,
* Karın bölgesinde ağrı ve gaz.

Ünlü Alternatif Tıp Uzmanının İshal için Bitkisel Formülleri :

* İncir ağacının yaprağı kaynatılıp içilmelidir.

* Bir bardak kaynar su içerisine, 10 gr biberiye konulup, 10 dakika bekletilmelidir. Daha sonra günde 2-3 kez içilmelidir.

* Bir bardak kaynar su içerisine, 4-5 gram karanfil kökü konularak 5-10 dakika boyunca kaynatılmalıdır. Daha sonra hazırlanan bun çaydan günde 2-3 bardak içilmelidir.

* Bir bardak kaynar su içerisine, 2 gram köpek dili kökü konulur. Soğuduktan sonra günde 3 kez 1 er tatlı kaşığı içilir. (fazla içmeyin tehlikeli olabilir)

* 1 bardak suyun içerisine 10-15 gram parça parça edilmiş taze veya kavrulmuş pelit konulur. 10 dakika kaynatılıp içilir.

* Bir bardak kaynar suya, 10 gram funda konularak 10 dakika dinlendirilir. Oluşan karışımdan günde 2-3 bardak içilmelidir.

* Bir bardak kaynar suyu içerisine 10 gram kuşburnu meyvesi konulup 10 dakika boyunca bekletilir. Günde 3-4 kez birer bardak içilir. (Not çayın içine şeker atarsanız karışım işe yaramayabilir.)

* 1 bardak kaynar su içerisine 5-10 gram adaçayı konularak 10 dakika boyunca bekletilir. Bu çaydan günde 2-3 bardak içilir.

Not : Verilen bu çayların hiç birinin içine şeker atmayınız, şeker ishali tetikler.

İshali kesmek için bol tüketilecek besinler :

Elma, karadut, muz, nar, ayva, kestane, muşmula gibi besinlerin daha sık tüketilmesini öneriyor.

İshal kesen çaylar :

Asma yaprağı, altınbaş otu, böğürtlen yaprağı, papatya, nane, adaçayı, kekik ve palamut kabuğu çaylarını önermektedir.

Sağlık  ile ilgili diğer yazılar için tıklayın.

Şifalı Bitkiler ile ilgili diğer yazılar için tıklayın.

Ünlü Alternatif  Tıp Uzmanının diğer yazıları için tıklayın.


YORUMLAR

19 Yorum Yapılmış

 1. gerçekten etkılımıkı

 2. ben isal olldum o ayları muşmula muz nar karadut kestane gibi şeyleri kullandım 3-4güne kadar kendiliginden düzeldi ahmet marangine teşekkür ederimm

 3. ben isal olldum muşmula muz nar karadut kestane gibi şeyleri kullandım 3-4güne kadar kendiliginden düzeldi ahmet marangine teşekkür ederimm

 4. Aga Motor Fena Bozuldu Ya 3 gündür tuwalette yaşıorm inş ileşirim

 5. Çırçır oldu dünyam… Ne adar kötü yaaa…

 6. aynen bende gece 5 sefer kalktım ne yisem içsem direk aşağıdan çıko..

 7. okulda duramıyorum bana acıl ıshal ıcın bı yontem verın

 8. bence bazı bilgiler yanlış….dut ishali kesmez çok yenilirse ishal yapar…

 9. Ne buldun yiii sonra motor tekler tabi bence gazoz aspirin yap

 10. gazoz
  patates
  leblebi
  kahve-limon karışımı bunlara yiyip içmeme rağmen hale devam ediyor 26 sattir wc de yaşıyorum 🙁

 11. vay arkadaş ya vay arkadaş ya bu ishal dünyadaki en kötü hastalık olmalı bence ya benim dünyam resmen tuwalet oldu çıkamaz hale geldim arkadaş gece 70 defa giidlirmi mahvoldum çalışamaz oldum yemeden içmeden kesildim ya herkes te birşey diyor kimi bu iyyi diyor kimi şu ya allah rızası için doğru bilen iyi bilen bi insan evladı şuraya bir şey yazsında uygularım geçsin ya ne denesem fayda etmedi lütfen acil bekliyorum

 12. gerçekten de yazılanların hepsini deneyerekten içtim. uzun süredir kabuzım. şimdi sorarım size. kabuz içi,napmalıyım?

 13. ayrıca bugün doktora sordum ishal olan kişi kesinlikle gazlı içeceklerden uzak dursun çok zararlı dedi kişiye daha fazla acı verir dedi sakın gazlı içecekleri tüketmeyin kulaktan duyma şeylerle iş yapmayın

 14. arkadaşlar 1 aydır ishalim ve reflü ilacını kulandım biti kesmedi antibiyotik kulandım gecer gibi oldu geri başladı muz yedik leblebi yedik geçmedi ne yapmalıyım allah aşkına akılı bişey söleyin ya şimdiden yardımcı olanlardan allah razı olsun

 15. Herkese geçmiş olsun ishale tatlı yapılan toz nişaşta var ondan alıyorsunuz su ile karıştırıp bir tatlı kaşığı içiyorsunuz ve hemen kesiyo tavsiye ederim denenmiştir:)

 16. 1 yemek kasigi kuru caya yogurt ekleyip yiyin yada yutun aninda keser.

 17. allah yardımcınız olsun…

 18. Arkadaslar. Ben yaklasik bir aydir ishal oluyorum. Doktora gittim ilac falan yazdi, kullandm fajat ise yaramadi. Sonunda bir tatli kasigi kuru cayi bi corba kasigi yogurtla karistirdm ve yedm. Sonra ayva yapragini ve ebe gumecini cayini ictim . Aninda kesti..

 19. Bu isali en guzel uvez meyvasi keser oda sonbaharda olur care bulamayanlara duyurulur ankara gudulde yetisir