Ünlü Uzmandan İştahsızlığa Bitkisel Çözüm

İştahımı nasıl açabilirim? İştahsızlığa ne iyi gelir? İştahsızlık için neler yenmelidir? İştahsızlık için ne yapabilirim? İştahsızlık nasıl giderilir? Kilo almak için ne yapabilirim?  İştahsızlık için bitkisel ve doğal çözüm var mıdır?

Şimdi, bu makalemizde, altarnatif tıp uzmanlarından ünlü bir uzmanın, İştahsızlık için önerdiği bitkisel tedavileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ünlü Uzmanın İştahsızlık Önerdiği Bitkisel Tedaviler :

* Ahududu, ayva kompostosu, badem, ceviz, greyfurt, kayısı, limon, portakal, domates, enginar, havuç, sarımsak, turp, adaçayı, ardıç tohumu, kekik, kimyon, kişniş, nane, rezene ve söğüt yaprağının iştah açıcı özelliği vardır.

 

* Bir çay bardağı kaynar suya, 1 çay kaşığı havuç tohumu konulur.Kısık ateşte birkaç dakika kaynatılır. 10 dakika demlendirilir ve sabah,öğle ve akşam tok karnına içilir.

* Kakule toz haline getirilir. Günde birkaç defa 0,5 gram kap halinde alınır.

* Tere-su teresi sıkılırarak suyundan günde 1 bardak içilir.

* Bir bardak kaynar suya 10 gram kantaron bitkisi konulur.10 dakika bekletilerek öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak içilir.

* Bir bardak kaynar suya 2 gram papatya konur.10 dakika bekletilip günde 1 bardak sabahları aç karnına içilir.

* Bir bardak kaynar suya 2 tatlı kaşığı dövülmüş kereviz tohumu konulur.10 dakika bekletilip günde 3 bardak yemeklerden önce içilir.

 

Sağlık ile ilgili yazılar için tıklayın.

Şifalı Bitkiler için tıklayın.

Ünlü Uzmanın diğer yazıları için tıklayın.

(Visited 158 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 5 oy)
Latest Comments
 1. Ahmet Toptaş

  BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ

  ÇOCUKLARDA İŞTAHSIZLIK

  Alman kanunlarına göre düzenlenen modern bitkisel ilaçlar çocuklarda farklı uygulanır. Çocuklar yetişkinlerin küçük hali değildir, gelişme halinde olan bir varlıktır. Bu nedenle çocuklarda kullanılacak bitkiler, gelişimi engellemeyecek ve zararlı olmayacak şekilde özenle seçilmiştir, bu arada tadı ve kokusu da dikkate alınmıştır.

  Çocuklar için iştahsızlıkta kullanılabilecek modern bitkisel ilaçlar evde kolaylıkla hazırlanabilir. Bu ilaçlar acı madde etkisine dayanır. Çocukların katlanabileceği acılık değerleri portakal ve turunç kabuğu ile sağlanabilir.
  Portakal ve turunç kabukları içindeki beyaz kısım ayrılacak şekilde soyulur. Renkli kısımlar kurutulur.

  İnce kıyılmış 1 çay kaşığı kurutulmuş portakal veya turunç kabuğu fincana konur, üzerine 150 ml kaynar su ilave edilir, ağzı kapalı olarak 10 dakika demlenir,süzülür. Bu şekilde hazırlanan çay yemeklerden önce bir fincan içilir.
  Farklı bir uygulama da yarım çay kaşığı kurutulmuş portakal veya turunç kabuğu ve yarım çay kaşığı nane ile yapılabilir.

  Kaynak: Dr. Ahmet Toptaş, Alman kanunlarına göre düzenlenip izin verilen
  BİTKİLERLE MODERN TEDAVİ, Gonca Yayınevi, İstanbul 2009,
  ISBN: 978-9944-790-31-4, (0212)5285076-5286005.

 2. ÖZGÜR

  TARİFİNİZDEN ÇOK MEMNUN KALDIM DENEDİM HERKESE TAVSİYE EDİYORUM TEŞEKKÜRLER MARANKİ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.