Uzmandan Hemoroid (Basur) için Bitkisel Tedaviler

Hemoroid, diğer adı ile basur veya mayasıl, makat etrafındaki toplardamar yumağının gevşemesi ve meme şeklinde dışarı sarkmasıdır.

Dışarı sarkmış bu damar yumakları kırmızı-mor renktedir. Sık sık kanamaya sebep olur. Kanamanın sebebi bu damarların tahrip olması sonucu delinmesidir.

Hemoroid (basur, hemoroit) genellikle fazla oturmaktan, fazla acı yemekten, aşırı stresten ve kabızlıktan ötürü meydana gelir.

Uzmanlar, tüm acı baharatların hemoroid üzerinde olumsuz etkiler meydana getirdiğini; safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyunun ise basur tedavisi için faydalı olduğunu belirtiyor.

Şimdi; altarnatif tıp alanında oldukça önemli bir ismin, hemoroid tedavisi için, önerdiği bitki tedavilerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 1

1 bardak kaynar su içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu basur küründen günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 2

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu hemoroid üzerine konulup bir süre bekletilir.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 3

4 bardak soğuk su içine 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası ve bu karışım 8 saat bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 4

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağı küründen aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Hemoroid (Basur) Tedavisi 5

1 bardak kaynar suyun içine 1 tutam ince doğranmış maydanoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletildikten sonra bu kür ile basurlu bölge bolca ıslatılır.

“Hemoroid” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Hastalıklar” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

Ünlü Alternatif Tıp Uzmanının diğer konuları için tıklayınız.

(Visited 179 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 9 oy)
Latest Comments
  1. mustafa gullu

    verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederiz sizi arayip sormamiza luzum kalmiyor sizler bulunki insanlar faydalansin sizlerde osayede sevap kazanin ilmin zekatini odetin selamlar

  2. mehmet akın

    Allah sizden razı olsun. zeytinyağı kürünü denedim. çok faydasını gördüm.Allah herkese şifalar versin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.