Ayak Kaşıntısı ( Mantar) Nasıl Geçer? Ayak Kaşıntısını Ne Geçirir?

Genellikle yaz aylarında terlemeye ile birlikte ayak parmaklarında ve ayakta kaşıntılar oluşur. Bu kaşıntı bazen dayanılmaz olur. Kişinin canını acıtır ve sızlatır. Aynı zamanda pis bir koku da oluşur.

Ayak Kaşıntısı ( Mantar) Nasıl Önlenir, Nasıl Engellenir?

Ayağı temiz ve kuru tutmak, yalınayak dolaşmamak, temiz ve pamuklu çorap giymek, giyilen terlik ve ayakkabının içinin temiz hatta pudralanması kaşıntıyı engeller.

Ayak Kaşıntısına İyi Gelen Bitkisel Tedaviler :

* Altı tane aspirini yarım bardak sirkede ezin. İyice çalkalayın ayaklarınızı temizleyip kuruttuktan sonra uygulayın. 3 gün boyunca ya da mantar kaybolana kadar günde 3 kere uygulayın.

* Paudarco çayı için, ayaklarınızı 10 poşet paudarco çayının demlenmesiyle elde edilen suyla 10 dakika banyo edin.

* Aloe vera jeli kullanın. Aloe vera anti mantar özelliğe sahiptir. Mantarlı bölgenin üzerine sürün.

* Sarımsak dilimleri ya da suyu kullanın. Mantarlı bölgeye sarımsağı dilimleyerek koyun ya da sarımsak suyunu sürün. Üzerine çoraplarnızı giyin ve gün boyu orda durmalarını sağlayın. Bu yöntem mantar ilaçlarından daha etkilidir.

* Aynısafa anti mantar özelliğe sahiptir. Aynısafa kremi yada aynısafa çiçeklerinin kaynama suyuyla yapılan ayak banyoları mantar tedavisinde etkili olur.

* Yeteri kadar suya 40 damla çay ağacı yağı ekleyin. Ayaklarınızı bu suda 10 dakika bekletin. Ayak banyosundan sonra ayaklarınızı havluyla kurulayın ve saç kurutma makinesiyle ayaklarınızı iyice kurutun. Tırnaklar kesilmiş olmalı. Tırnakların altında dahi hiç nem kalmamalı. Azıcık bir nem bile mantarın yaşamını sürdürmesine yeter. Ayaklarınızı iyice kuruttuktan sonra mantarlı bölgeye birkaç damla çay ağacı yağı sürün

* Zeytin yaprağı ekstresi kullanın. Zeytin ağaçı bakteri,mantar ve parazitlere karşı korunmak için kendi antibiyotiğini üretir. Zeytin yaprağı ekstresi mükemmel bir antiviral ajandır.

Zeytin yaprağı ekstresi, ayrıca; Uçuk, grip, bakteri, sıtma, mantar, iltihap, yüksek kan basıncı, diyabet, kronik halsizlik ve soğuk algınlığı için de kullanılabilir.

* Aynı çorabı 2 kere giymeyin ve ayaklarınızın kuru olmasına dikkat edin. Ayaklarınınzın sürekli kuru olmasını sağlamak bile tek başına mantarı yok edebilir. Çünkü mantar yaşamak için nemli bir ortama muhtaçtır.

“Ahmet Maranki’den Ayak Mantarı için Bitkisel Tedavi” bu konumuz için tıklayınız.

“Dr. Elif Güveloğlu’ndan Ayak Peelingi Tarifi” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 513 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Latest Comments
 1. Anonim

  ayak kaşıntısını nasıl önleyebilirim

 2. admin

  Sitemizde yer alan “Ayak Kaşıntısı için Bitkisel Tedavi” konumuzdan faydalanabilirsiniz.

 3. Fatih

  Ayak mantarı için bir çok cerrahi ilaç ve yöntem kullandık ama olumlu sonuçlar elde edemedik inşallah tavsiyenizle bir sonuca ulaşırız .Göruşmek üzere kalın sağlicakla..

 4. gullu

  işime yaradı özellikle de sarımsak dilimleri

 5. Adsız

  Çok işime yaradı

 6. Baran

  ben denedim ayaklarim su topladi ,iki gündür kasinti yok .ama cok aci veriyor,sarimsak mantarli bölgeyi yakiyor.ve kasinti yok oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.