Bitkinlik Nedir? Bitkinlik Nasıl Önlenir?

Bitkinlik, kontrolden çıkmaya başlayan küresel bir enerji sorunudur. .

Bitkinlik, vücudunuzun size yetişemediğinin bir göstergesidir. En çok da, çalışan, ev ve aile işleriyle uğraşan kadınları etkiler.

Bitkinliği görmezden gelemezsiniz, bu kimi zaman hayatınızı tehdit eden bir hastalığın belirtisi bile olabilir. Bu hastalıklar aşırı kilo, depresyon, diyabet, yüksek tansiyon ve kalp hastalıkları da olabilir.

Sürekli bitkinlik hali ise, kronik yorgunluk durumudur.

Bitkinlik Nasıl Geçer? Bitkinlikten Kurtulmak için Ne Yapmalı?

Bitkinliği Yenmek için :

Oksijen Alın: Diyaframdan derin nefes alarak daha fazla havayı ciğerlerinize doldurmaya çalışın. Trafikte giderken egzos gazlarının içeri girmesini engelleyin. Haftada en az 2 gün bir parka veya ormana gidip temiz hava alın.

Sağlıklı yiyecekler yiyin: Bulabiliyorsanız organik gıdalarla beslenin. Mutlaka yeşil sebzelerden oluşan salatayı öğününüze dahil edin ve bol bol lifli meyvelerden yiyin.

Su için: Asla kendinizi susuz bırakmayın ve günde en az 6 bardak su için. Kola, enerji içecekleri gibi yapay içeceklerden uzak durun. Vücudun su tutmasını engelleyen içecekleri bırakın (kahve, çay vs.)

Güneşe çıkın: Uzmanlar günde en az 2 saat gün ışığı alınmadığı durumda vücudun dengesinin bozulduğu ve kronik yorgunluk ve uykusuzluğa davet çıkartıldığını belirtmektedir. Gün ışığı almak için fırsat yaratın; ofisteki masanızı cam kenarına çıkartın, öğle yemeklerini açık havada yemeğe çalışın, hafta sonları muhakkak dışarda gezinin. Bunların hiçbirisini yapamıyorsanız kendinize bir yapay güneş ışığı üreticisi almayı düşünebilirsiniz.

Egzersiz yapın: Haftada en az 3 gün kardiyo egzersizi yapın. Bulabildiğiniz her fırsatta yürüyün; Asansör veya yürüyen merdiven kullanmak yerine merdivenle çıkın. Bisiklete binin veya basket, futbol gibi bir spor yapın.

“Kronik Yorgunluk Nasıl Önlenir” bu konumuz için tıklayınız.

“Kronik Yorgunluk Belirtileri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 32 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 7 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.