Boy Uzatan Egzersizler

Boyun uzunluğu önce genetik olarak gerçekleşir. Ancak, düzenli beslenme, düzenli uyku ve düzenli egzersiz ile boyunuzun uzunluğunu değiştirebilirsiniz.

Boy kısalığının en önemli nedeni, yetersiz beslenmedir.

Normal kemik büyümesi için, yeterli proteinin alınması, A, C, D vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve iyotlu gıdaların yeterli miktarda tüketilmesi gerekir. Çinko ve bakır gibi elementler de boy uzaması için oldukça gerekli minerallerdir.

Çocukluk döneminde iyi bir gelişim için, uyku çok önemlidir.

Boy uzunluğu için, dengeli beslenme ve düzenli uykunun yanında mutlaka, spor faaliyetlerine de yer verilmelidir. Hareket ve egzersizin boy uzamasında önemi çok fazladır.

Şimdi, size boyunuzu uzatacak ve kolaylıkla yapabileceğiniz, basit egzersizlerden bahsetmek istiyoruz.

Boy Uzatan Sporlar veya Egzersizler :

Koşu : Günde yaklaşık olarak 5 kilometre koşun. Koşarken ayak bileklerinize ağırlık takın. Ağırlığı 2 kg ile başlayın, 5 kg’a kadar artırın.

İp atlama : Her gün 400 kere ip atlayın. Bu sayıyı yavaş yavaş artırın. Günde 1000 veya 2000 kere ip atlamayı hedefleyin.

Mekik : 5 kg’lık jimnastik topu ile mekik çekin. Her gün 50 mekik ile başlayın ve zamanla günde 1000 kereye kadar yükseltin.

Barfiks : Barfiks çekin. Günde 15 barfiks ile başlayın zamanla günde 100 adet yapmaya çalışın.

Asılı kalma : Bir demir çubuktan tutunun ve 2-3 dakika havada asılı kalın. Bu süreyi zamanla 10 dakikaya çıkarın. Bunun gibi gerilme hareketleri kasların ve kemiklerin uzamasına neden olur.

“Ömer Çoşkun’dan Boy Uzatan Bitkisel Kür” bu konumuz için tıklayınız.

“Feridun Kunak’tan Çocuklarda Boy Uzaması ve Kemik Gelişimi için Çorba” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 49 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.