Boyadan Yıpranmış Saçlar için Bakım Maskesi

Saçlar biz kadınlar için çok önemlidir. Hep saçlarımızla öğünmek isteriz. Ama gerek zaman ilerledikçe veya bazı olumsuzluklar öğünç kaynağımız saçlarımızın güzelliğini bozar.

Gençlikte belki imaj değişikliği, ilerleyen zamanda beyazları kapatmak amaçlı kullandığımız saç boyaları saçlarımız yıpratır. Yıpratır derken, kurutur, matlaştırır, ölez bir saç haline gelebilir.

Bu makalemizde, sizler için araştırdığımız ve evde kolaylıkla saçlarınıza uygulayabileceğiniz bir maskenin tarifini vermek istiyoruz. Bu maske sayesinde, boyadan yıpranan saçlarınızı eski canlılığına kavuşturmanız mümkün.

Boyadan Yıpranan Saçlar için Maske :

Bu maske, bira, hatta, koyu dark bira, ayçiçeği yağı ve yumurta karışımından oluşan bir bir formül olup, boyadan zarar görmüş saçlarınızı kısa sürede canlandıracak ve parlatacaktır.

Gerekli Malzemeler :

* Yarım su bardağı bira, (tercihen koyu-dark bira)

* 1 yumurta,

* 1 çorba kaşığı ayçiçek yağı.

Yumurtayı çırpın ve içine bire ile yağı ilave edip karıştırın. Bu karışımı, dipten uca saçlarınıza yedirin. En az yarım saat bekledikten sonra, saçınızı önce soğuk su ile durulayın ve arkasından şampuanlayın.

Ayrıca, şu uygulamayı da deneyebilirsiniz.

Birayı açıp bir bardağa boşaltıp, bir saat bekleyin. Sonra bunu spreyli bir şişeye boşaltın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra birayı saçlarınıza sıkın ve mümkün olduğunca uzun süre bekletin.

Eğer bira kokusu sizi rahatsız ediyorsa uygulamadan sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

B vitamini deposu ve harika bir bitkisel protein olan bira, saçlarınızı hem besleyecek hem de onların daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

“Boyalı Saçlara Parlaklık ve Canlılık Veren Bakım Kürleri” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Bakım Kürü” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 129 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.