Cildinizdeki Kırışıklıkları Masaj ile Yok Edin-Kırışıklık Giderici Masaj Teknikleri

Kırışıklık neden olur? Kırışıklığı Gidermek için Ne Yapmalı? Kırışıklığı Gidermenin Yolları Nelerdir? Masaj ile Kırışıklık Nasıl Yok Edilir?

İlerleyen yaş, güneş ışınları, çevre kirliliği, stres, yanlış beslenme, kozmetik ürünler cildin kurumasına ve dolayısyla çizgi ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur.

Cildi kurumaması için, her şeyden önce bol su içmekle yola çıkılmalıdır. Ayrıca, yapacağınız bazı masaj hareketleri ile de, ciltte oluşan çizgi ve kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz.

Kırışıklığı Gideren Masaj Hareketleri şöyle anlatalım :

Alındaki  Çizgileri Gideren Masaj :

Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın arkasını bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş parmağınızın hizasına doğru baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturacak şekilde bastırın. Parmaklarınızı serbest bırakın ve aynı egzersizi üç kez tekrarlayın.

Önerimiz : Bu egzersizi haftada üç kez tekrarlayın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.

Göz Altı Torbalarını Gideren Masaj :

Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına bastırın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın.

Önerimiz : Eğer bu egzersizi haftada 3 kez tekrarlarsanız, ilk sonuçları bir ayın sonunda almaya başlarsınız.

Göz Çevresi Kırışıklığını Gideren Masaj :

Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egreszisi yeniden tekrarlayın.

Üst Göz Kapaklarındaki Kırışıklığı Gideren Masaj :

Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın. Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu mümkün olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.

Dudak Çevresindeki Kırışıklığı Gideren Masaj :

Dudak çevresindeki elastikiyetini kaybetmiş cilt için parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Parmak uçlarınız ağız hizasında olsun ve ellerinizle yüzünüzü yukarıya doğru kaldırın. Bunu yaparken yüzünüzde başka kırışıklıkların olmamasına dikkat edin. Dudaklarınızı sanki “o” diyecekmiş gibi açın. Aynı anda ağzınızı kapatmaya çalışın. Bu sırada yüzünüzde oluşan güçlü gerginliği hissedeceksiniz.

Boyundaki  Kırışıklığı Gideren Masaj :

Sağ elinizi sol şakağınızın üzerine koyun. Sağ eliniz başınızı sola çekecektir. Bu sırada karşı bir baskıyla boyun kaslarınızı hareket ettirin. Şimdi sol elinizi sağ şakağınızın üzerine koyun ve aynı hareketi tekrarlayın.

“Cilt Bakımı”  ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Masaj”  ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 588 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Latest Comments
 1. aslı

  24 yaşındayım alnımda şimdiden çizgiler oluştu alın egzersizlerini uygulayacağım inşallah

 2. sibel

  deneycim umutluyum inşallah doğru çıkar

 3. Zeynep

  Beyaz tenli olunca kirisiklar daha fazla aciga cikiyo ins.faydasini görürüm ;(

 4. sevim

  arkadaşlar yaşlanıyoruz kaçarı yok 😀

 5. su parlak

  Ben 24 yaş i dayım masaj çok iyi geliyor ama evde kardeş anne var ise onlar yapsın daha net sonuç alacak.siniz bakımlı günler dilerim

 6. Anonim

  Ben 24 yaş i dayım masaj çok iyi geliyor ama evde kardeş anne var ise onlar yapsın daha net sonuç alacak.siniz bakımlı günler dilerim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.