Cilt için Faydalı Besinler

Cilt için faydalı besinler nelerdir? Hangi besinler cildimiz için faydalıdır?  Cildimize destek olacak yiyecekler nelerdir? Cildimizin hangi besinlere ihtiyacı var? Cildimizin nelere ihtiyacı var?

Sağlıklı beslenmek, cilt hücrelerimizin kendilerini yenilemeleri için ihtiyaç duydukları etkenleri yaratmaktadır.

Cildimize destek olacak bir diyetin içeriğinde bulunması gereken yiyecekler şunlardır:

* Sağlıklı yağlar. Örneğin avokado, fındık, somon balığı ve keten tohumunun içeriğinde bulunan omega 3 gibi yağlar cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olmaktadır.

 

* C vitamini, beta carotene (Bitkisel A vitamini), proteinik (hidrolize proteinler) katkıları cildin parlaklık ve canlılığı için etkili olmaktadır.

* Tam buğday unundan yapılan ekmekler, magnezyum ve B vitamini içeriğinden zengin olduklarından, cilt hücrelerinin canlı kalmasına destek olmaktadır.

* Bol su içmek, cildi nemlendirerek kuru kalmasını önler ve cilde dolgunluk kazandırır.

Doğru ve faydalı besinleri tüketmenin yanı sıra, bazı besinleri limit altına almak ve minimuma indirmek de çok önemlidir. Alkol ve kafein vücudun suyunu tüketirler. Bu nedenle kahve, çay, çikolata, alkol ve bazı sodaları az miktarlarda tüketmek gerekir.

Her şeyden önemlisi, sağlıklı bir beslenmeyle oluşacak güzel bir cilt, sizin dış görünüşünüzü güzelleştirir ve daha da önemli olan, sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

“Cilt Bakımı” ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayınız.

“Beslenme” ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayınız.

(Visited 32 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 7 oy)
Latest Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.