Kategoriler

Ciltteki Kırışıklıkları Azaltan Bitkisel Tedaviler

Kuru cilt daha erken kırışır. Kırışıklık, yanaklarda, göz ve dudak çevresinde, alın, boyun bölgelerinde görülür.

Cilt zamanla esnekliğini yitirir ve yer çekimine yenik düşer. Kırışıklıkların temel nedeni de budur.

Ayrıca, güneş ışınları, stres, vitamin eksikliği, dengesiz beslenme, kozmetik ürünler ve mimik haraketleri de etkendir.

“Cilt Kırışıklıkları Nasıl Önlenir” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

Kırışıklığı Önleyen Evde Yapılabilecek Doğal ve Bitkisel Tedaviler:

* Yarım elmayı iyice ezip, iki kaşık kaymak ile karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Ilık suyla yıkayıp kurulayın ve nemlendirici sürün. Elma cilde dirilik kazandırırken kaymak da esneklik verir ve nemlendirir.

Elmayı yediğinizde de, içten vücut ve cilt bakımı sağlanmış olur.

* Bir avuç çileği ezin ve suyunu süzdürün. Çilek suyuna bir miktar gülsuyu karıştırın ve yüzünüze boynunuza sürün, bir saat beklemeniz yeterlidir. Bekleme süresi sonunda karbonatlı su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Çilek cilde tazelik verir.

Özellikle, boyun kırışıklıkların da etkilidir. Ancak çilek bazı ciltlerde allerjilere sebep olabilir. Herhangi bir kızarıklık ya da kabartı olduğunda hemen yıkayın ve tekrar uygulamayın.

* Limon suyu ve gliserin karışımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Her ikisinden de aynı ölçülerde alıp karıştırın ve gece yatmadan önce cildinizi pamuk yardımıyla temizleyin.

* 1 bardak kavun suyu ve 1 bardak kaynamış suyu karıştırıp yüzünüzü yıkayın, ardından bir parça pamuğu kaynamış süte batırın ve cildinize sürün, temiz bir havlu ile kurulayın. Bu işlemi gece yatmadan önce uygulamalısınız.

* 1 kaşık süt ve 1 yumurta sarısını karıştırıp yüzünüze sürün, 15 dakika bekleyip, limon suyu ile temizleyin. Bu işlemi de haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

* 1 yumurtanın beyazı, 1 kaşık gliserin ve 1 kaşık balı karıştırın ve yüzünüze sürün, 15 dakika beledikten sonra önce ılık su ile sonra da soğuk su ile yıkayın ve kurulayın. Haftada bir uygulayın.

“Cildinizdeki Kırışıklıkları Masaj ile Yok Edin”bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

“Pervin Bulgak’tan Kırışıklık için Maske” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.


YORUMLAR