Daha Hızlı Saç Uzatan Doğal Yöntemler

Saç, bir kadının en önemli aksesuarlarından biridir. Bazı kadınlar kısa saçı severken, bazı kadınlar uzun saçlarını kestirmeye kıyamazlar. Ama olur da ani bir kararla saçlarını kısa kestirmişler ise, bir an önce saçlarının uzamasını isterler.

İşte bu süreci kısaltmak için sizlere evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Evinizde, elinizin altında olan ya da düşük maliyetle satın alabileceğiniz bu ürünler ile saçlarınız kısa sürede daha hızlı uzayacaktır.

Evde deneyeceğiniz doğal yöntemler :

Patates Suyu : Patates suyunu kafa derinize uygulayın. Saçınızı şampuanlamadan önce 15 dakika kadar bekletin daha sonra yıkayın. Patateste bulunan A,B,C vitaminleri saçların uzamasına yardımcı olacaktır.

Soğan Suyu : Soğanın suyunu çıkarmak için 2 tane soğanı doğ rayın ve karıştırın. Kafa derinize uygulayın ve 15 dakika açıkta bekletin. Saçınızı durulayın ve ardından şampuanla yıkayın.

Elma Sirkesi : 75 ml elma sirkesini 1 litre su ile karıştırın. Saçınızı şampuanladıktan sonra bu karışımı son durulama olarak kullanın. Bunu saçınızı her yıkadığınızda kullanabilirsiniz.

Yeşil Çay : Yeşil çay, saçın kalitesini artıran güçlü bir antioksidandır. Yeşil çayı ılık olarak saçınıza uygulayın ve bir saat bekletin. Saçınızı yıkayın ve sıcak su ile durulayın.

Hindistan Cevizi Sütü : Demir ve protein açısından zengin olan hindistan cevizi sütünü saç derinize uygulayın ve bir gece saçınızda bekletin ertesi gün ılık suyla saçınızı durulayın.

yumurtaYumurta Maskesi : Yumurta, saç büyümesinde en iyi proteindir.

Yumurta maskesi için;  bal, zeytinyağı ve yumurtayı karıştırın. Karışımı saç derinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve ardından şampuanla yıkayın.

Sarımsak : Sarımsak, kan dolaşımını sağlar ve saç büyümesini teşvik eder.  2 diş sarımsağını 2 çorba kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve kaynatın. Ardından saç köklerine uygulayın ve şampuanla yıkayın.

Hint Bektaşi Üzümü (Amla) : C vitamini kaynağı ve güçlü bir antioksidandır. Saç dökülmesini e büyük ölçüde önler. İki çay kaşığı bektaşi üzümü suyuna, iki çay kaşığı limon suyunu karıştırın ve saçınıza masaj yapın ve bir süre bekletin. Daha sonra saçınızı ılık su ile yıkayın.

Hibiskus Çiçeği : Saç uzatan ve kepek problemlerine yardımcı olan bir bitkidir. 2 adet hibisküs çiçeği hindistan cevizi yağı ve susam yağı ile karıştırın ve macun yapın ve saç üzerine uygulayın. Hafif bir şampuanla saçınızı yıkayın.

Karabiber : Saçın uzamasını sağlar, kalitesini artırır. Pürüzsüz bir macun olana kadar 2 çay kaşığı karabiberi yarım bardak limon suyu ile karıştırın. Saç köklerine uygulayın ve sıcak bir havluyla örtün, yarım saat bekletin. Daha sonra durulayın.

Kimyon Tohumları : Son derece besleyici ve sağlıklıdır. İki çay kaşığı kimyon tohumunu yarım fincan hint yağı veya zeytinyağında bir gece bekletin. Saçınıza uygulayın ve 15 dk bekletip sonra durulayın. Ardından hafif bir şampuanla yıkayın.

Zeytinyağı : Genel olarak vücut için faydalı olan zeytinyağı güçlü bir antioksidandır ve saçın uzamasını sağlar. Zeytinyağını saçınızı şampuanlamadan önce kullanın. Ayrıca diğer esansiyel yağlarla da karıştırıp haftada iki kez kullanabilirsiniz.

Argan Yağı : Porofesyonel saç sitilistleri arasında popüler olan mucizevi bir yağdır. İnce, hasarlı ve saç dökülmesi problemleri için oldukça faydalıdır. Bu yağı saç derisine masaj yapın ve bir gece boyu saçınızda bekletin. Ertesi sabah şampuanla yıkayın.

Jojoba Yağı : Bir çorba kaşığı jojoba yağı ve 2 çorba kaşığı zeytinyağı ya da hindistan cevizi yağını karıştırın ve bir kapta gece boyu saklayın. Ertesi sabah çalkaladıktan sonra ve saçınıza uygulayın ve hafif bir şampuanla saçınızı yıkayın.

lavanta-yagiLavanta Yağı : Bu yağın saçları iyileştirici özelliği vardır.Bir çay kaşığı lavanta yağı, jojoba, biberiye ve keki yağını karıştırın ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. Bir saat bekletin ve yıkayın.

Adaçayı Yağı : Saç dökülmesine karşı mükemmel bir tedavi yöntemidir. Bir çay kaşığı adaçayı yağını, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı ile karıştırın. Saç derisine masaj yapın ve bir gece bekletin. Ertesi sabah durulayın.

Keten Tohumu Yağı : Keten tohumu yağını, hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile karıştırın. Saç derisine masaj yapın ve bir gece bekletin. Ertesi sabah durulayın ve şampuanlayın.

Biberiye Yağı : Bir çay kaşığı biberiye yağı ile 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Karışımı saç derinize sürün.Saçınızda bir gece bekletin ve ertesi sabah durulayın. Şampuana birkaç damla biberiye yağını ilave edilebilir. Bunu haftada iki kez kullanabilirsiniz

Hint Yağı : Saç dökülmesini tamamen çözen bu yağ, saçlar için son  derece faydalıdır, saçı uzatır ve kelliği önler.

Hint yağını ısıtın ve saç derisine masaj yapın. 20 dakika boyunca saç derisinde sıcak tutun. Yapışmaması için limon suyunu ekleyin. Bu masaj kepek problemlerini de engeller.

E Vİitamini Yağı : Saçınızın daha kaliteli ve parlak görünmesini sağlayacak. Saç derinize bu yağla masaj yapın ve bir gece saçınızda bekletin. Ertesi sabah saçınızı durulayın ve şampuanlayın.

(Visited 92 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.