Diş Ağrısını Geçiren Ev Tedavileri

Diş ağrısı; diş çürümesi, diş minesinin aşınması, diş etlerinin iltihaplanması gibi durumlardan kaynaklanır.

Diş ağrısı, genellikle zonklama biçiminde ve son derece rahatsız edici bir ağrısıdır. Ağrı gittikçe şiddetlenir ve bazen dayanılmaz bir hal alır. Apse gibi bir durum olduğunda ise, şişliklere neden olur. Sıcak-soğuk ve dişe bastırınca hassasiyet artar.

Dayanılması çok zor bu ağrı, yani, diş ağrısı nasıl geçer? Diş ağrısına ne iyi gelir? Diş hekimine hemen ulaşamayacağımız bir zamanda diş ağrısını nasıl dindiririz?

Bu sorularınıza yanıt olacak bu makalemizde sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

Diş Ağrısı için Ev Tedavileri :

* İlk olarak dişinizi fırçalamayı deneyin. Bu, çürüğüne sıkışmış ve ağrıya neden olan besini oradan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Eğer çürüğe kolayca ulaşabiliyorsanız kolonya veya alkol damlatılmış bir diskürdan ile çürüğün içinden besini çıkarmaya çalışın.

* Tuzlu su ile birkaç dakika gargara yapmayı deneyin.

* Yarı yarıya sirkeyle (elma üzüm fark etmez) karıştırılmış su ile yine birkaç dakika gargara yapın.

* 10 tane kadar kuru karanfili öğütüp,yarım su bardağı ılık suda 3 – 5 dakika bekletin. Rengi değişen bu su ile gargara yapın.

* Veya karanfili ağzınızda çiğneyip, çürüğün üzerinde bekletin. Karanfilin uyuşturma etkisi ağrıyı dindirmeye yardımcı olacaktır.

* Ezilmiş veya ağzınızda çiğnediğiniz 1 – 2 diş sarımsağı çürük dişin üzerinde bekletin. Bu bölgedeki iltihabın dolayısıyla iltihabın neden olduğu basınç ağrısını azaltabilir ve ağrıya neden olabilecek her türlü bakteriyi yok eder.

“Diş Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Tedaviler” bu konumuzu okumak isterseniz tıklayınız.

“Ağız ve Diş Sağlığı” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 36 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 3 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.