Ender Saraç Doğal Güzellik Sırları

Doğal güzellik için ne yapmak gerekir? Doğal yönden güzelleşmek için size bazı faydalı bilgiler vermek istiyoruz. Ender Saraç güzellik sırları hakkında neler diyormuş, hep beraber bakalım.

Doğal güzellik deyince, makyajsız olarak da güzel ve sağlıklı bir yüz güzelliğinden bahsedebiliriz. Bu yazımızda Ender Saraç’ın güzellik sırlarından bahsedeceğiz.

Ender Saraç Doğal Güzellik Sırları

Güzellik sizin içinizden gelir. Ender Saraç, ayurvedaya göre cildin karaciğerin aynası olduğunu söylüyor. Sindirim sistemi ve karaciğeriniz güzel çalışmadıkça, cildinizin de güzel görünmesi mümkün değildir. Demek ki karaciğerimiz sağlıklı olması için yediklerimize-içtiklerimize dikkat

etmeliyiz. (Cilt için faydalı besinler nelerdir? )

Doğal Güzellik İçin Bitki Çayı

Cildinizin güzel görünmesi için bitki çaylarını denemelisiniz. Cilt güzelliği için Ender Saraç  özellikle başta papatya, adaçayı, ısırgan ve rezene çayı olmak üzere bitki çaylarının hepsinden, günde 3-4 fincan açık çay olarak içilmesinin uygun olduğunu söylüyor.

Burada örnek vermek için Ajda Pekkanın sözlerine kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Ajda Pekkan güzellik ve formda kalmasının sırlarını şöyle anlatıyor:

“Tatlıyı çok severim. Canım tatlı çektiği zaman bitter çikolata yerim. Mutlaka her sabah bir bardak süt, yulaf ezmesi, tarçın ve bal yerim. Öğlenleri yeşil çay içerim. Yeşil çay mideyi rahatsız etmiyor. Aynı zamanda sıcağa yakın ılık su, yarım çorba kaşığı pekmez ve limon sıkarak karışım yapıyorum”

Baharatlar ve Güzellik

Baharat seçimi de güzellik için faydaları olabiliyor. Ender Saraç yağlı ciltler için zencefil, zerdeçal, biberiye gibi tadı buruk-acı-kurutucu olan baharatları tavsiye ediyor. Kuru ciltler için ise limon, fesleğen, gülsuyu, tarçın, rezene gibi nemlendirici baharatların kullanmasını öneriyor.

Maden suyu içmelisiniz

Ender Saraç günde bir küçük şişe maden suyu içilmesini tavsiye ediyor. Hatta aşırı terlenen günlerde iki küçük şişe de maden suyu içebilirsiniz. Maden suyunun faydasını ise su kaybının karşılanması, iyon ve minerallerin kaybının karşılanması olarak söyleyebiliriz.

Kuru ciltler için masaj

Güzellik için doğal yağlarla yapılan masajın da etkisini görebilirsiniz. Kuru ciltler için susam yağı, hindistan cevizi yağı, zeytin yağı, avakado ile masaj yapmalısınız. Çok yağlı ciltler için Ender Saraç ham ipek kese kullanılmasını ve kurutucu baharatlı masaj yapılması öneriyor.

Doğal güzellik için diğer tavsiyelerimizi okumak için tıklayın: Doğal güzellik sırları

Cilt lekeleri için Doktor Elmira İnalın tavsiyeleri: Elmira İnal cilt lekelerine çözüm

Göz altı torbalarınızdan şikayetçi iseniz bu yazımızı okuyun: Masajla göz altı morluklarından kurtulmak

Ender Saraç, çeşitli cilt maskesi tarifleri veriyor. Okumak için tıklayınız: Ender Saraç cilt maskeleri

(Visited 218 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 5 oy)
Latest Comments
  1. melike

    kil ve gülsuyu kesinlikle işimeyarayacaktır çooooooook teşekkürederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.