Doğum Sonrası Dökülen Saçlar için Maske

Saçlarımız bizim için çok önemlidir. Ama, güneş ışınları, çevrenin olumsuz etkileri, kimyasallar, beslenme, ilerleyen yaş durumu ile bu güzellik unsuru saçlarımız bize hoş gözükmeyebilir.

Hamilelik dönemini de saçları etkiler. Gerek psikolojik sıkıntılar, gerekse hormanal değişiklikler, annede bir gerginlik yaratır. Sonuçta yaşanan stres saçların aşırı derecede dökülmesine neden olur.

Size vereceğimiz bir maske tarifi ile, özellikle, doğum sonrası gerçekleşen saç dökülmesine kısa sürede son verebilirsiniz.

 

Belki duymadığınız bu maske sayesinde, yıpranan saçlarınız eski sağlığına kavuşacak, dökülmeler son bulacak.

Kereviz, sağlığımız için ne kadar faydalı ise, saç sağlığımız için de o kadar faydalıdır. Bu sebze, saçları besler ve bakım yaparak aşırı dökülmeyi engeller.

 

Yıpranmış ve Aşırı Dökülen Saçlar için Maske :

* 2 adet kereviz,

* 1 çay bardağı saf zeytinyağı,

* Badem yağı.

Kerevizleri rondodan geçirin. İyice ezilen kerevizin içine zeytinyağı ile bir miktar badem yağını ilave edin. Karışımı, bir cam şişeye alın ve ağzını sıkıca kapatın. Sonra, karanlık, ışık görmeyen bir yerde en az bir hafta bekletin.

Bir hafta bekleyen bu karışımı, saçınızın her yerine iyice yedirerek sürün.  Asgari 20 dakika beklettikten sonra iyice yıkayıp durulayın.

Bu karışımı, bir hafta boyunca her gün saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Sonunda sizde fark edeceksiniz, saçlarınız hem canlanacak, hemde saçlarınız artık dökülmeyecek.

Özellikle, doğum sonrası kadınların en büyük şikâyeti olan saç dökülmeleri için kerevizli saç maskesi iyi bir bitkisel tedavidir.

Bu maskeden kısa sürede olumlu sonuç almak istiyorsanız, maskeyi arındırmak için, iyice durulayın ve bir haftadan sonra ara vermeyi de ihmal etmeyiniz. Daha sonra dilerseniz tekrar bu karışımı yapıp kullanabilirsiniz.

“Boyalı Saçlara Parlaklık ve Canlılık Veren Bakım Kürleri” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“Saç Dökülmesini Önleyen Sihirli Formül”  bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 66 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 5 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.