Domuz Gribinden Korunmak için Etkili ve Basit Yöntemler

Asrın hastalığı olan Domuz Gribine yakalananlar sayısı, her geçen gün artış göstermekte ve bu durum paniğe yol açmaktadır.

Dr. Vinay Goyal Domuz Gribinden Korunmak için basit ve kolaylıkla yapılabilecek, etkili bazı yöntemler öneriyor, bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.Bu mikrop solunum yoluyla bulaşmaktadır. Mikrobun vücuda giriş noktaları burun delikleri, ağız ve boğaz yoluyla olmaktadır. H1N1 virüsü olan Domuz Gribi, çok bulaşıcı. Korunmak ve kaçınmak biraz zor ama bu virüsün, vücutta çoğalmasını engellemek amaçlı kendi çapımızda yapabileceğimiz, bazı yöntemler olsa gerek. Bahsedilen yöntemler kolay ve etkili yöntemler.

Domuz Gribine Karşı Etkili ve Basit Yöntemler:

* Eller sık sık yıkanmalıdır.

* Eller ile ağız, burun, göz gibi uzuvlarımıza gerekli olmadıkça dokunmaktan kaçınmalı.

* Ilık tuzlu su ile günde iki kere gargara yapılmalı. H1N1 mikrobu 2-3 gün içinde, boğaz ve burun boşluklarında çoğalıp enfeksiyona

sebep oluyor. Çok basit, ucuz ama etkili bir önlem.

* Burun içini, en az günde bir kere ılık tuzlu suyla temizleyiniz.”Günde bir kere burnunuzu sümkürün ve sonra ılık tuzlu suya batırılmış pamuk ile tampon yapıp, burnun içini silin, temizleyin.” Bu şekilde burun içindeki virüsleri öldürebilirisiniz.

* Narenciye suları ve C vitamini bakımından zengin olan yiyecekler fazlaca tüketin. Doğal bağışıklığınızı güçlendiriniz. Eğer ilave olarak C vitamini almak isterseniz, emilimi artırmak için mutlaka Çinko ile birlikte alınız.

 

* Bitkisel çaylar, çay, kahve gibi sıcak veya ılık içecekleri bol bol tüketin. Sıcak içecekler içmek, gargara yapmakla aynı etkiye sahiptir. Fakat ters yöne doğru. Sıcak içecekler,  virüsleri,  yaşamaları mümkün olmayan mideye doğru yıkayarak götürürler. H1 N1 virüsü midede çoğalamaz, herhangi bir zarar veremez ve yaşamlarını devam ettiremez ölürler.

“Hastalıklar” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

“Sağlık” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 4 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.