Kategoriler

Düz Bir Karın için Ev Egzersizleri

Düz bir karına sahip olmak için ne yapılır? Hangi egzersizlerle Düz bir karın oluşur? Düz Bir Karın için hangi Egzersizler yapılabilir? Düz Bir Karın İçin Evde Yapılabilecek Egzersiz var mıdır? Düz bir karına sahip olmak için evde yapılacak egzersiz önerileri…Ev Egzersizleri…Egzersizle zayıflama

Evde Yapabileceğiniz  Basit ve Kolay EGZERSİZLER ile Düz Bir Karına Sahip Olabilirsiniz.

* Düz Bir Karın İçin Egzersiz Yöntemleri ve Basit Egzersizler: Yükselin

Yere uzanıp sağa dönün ve bacaklarınızı gerin. Üstteki ayağınızı, altta kalan ayağınızın önüne getirip zemine yerleştirin. Sağ dirseğinizden destek alın. Kolunuzun alt kısmı öne doğru bakmalı. Vücudunuzun üst kısmını, kalçanızı ve bacaklarınızı vücudunuz düz bir çizgi oluşturuncaya dek yukarı kaldırın. Bu egzersiz, kaslarınızın çalışmasını sağlayacak.
Şimdi bir egzersiz daha yapmanız gerekiyor: Bedeninizi hafifçe alçaltın ve yeniden yükseltin. Her yükselişte sol kolunuzu başınızın üzerine doğru uzatın. Bu egzersizi sol tarafınızla da tekrarlayın.

Bu Egzersiz Yöntemi Belinizi forma sokuyor, karın kasları ile sırt bölgesini güçlendiriyor.

* Düz Bir Karın İçin Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler: Gergin kalın
Omuzlarınızı bileklerinizden destek alarak yükseltin. Elleriniz öne doğru bakmalı. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak parmak uçlarınızın üzerinde yükselin. Dirseklerinizi ve kalçanızı hafifçe eğin. Değişimli olarak sol ve sağ kolunuzu ileriye doğru uzatın ve bu sırada beden ağırlığınızı her seferinde diğer yöne kaydırın.

Dikkat! Göbek bölgenizdeki kas gerginliğini mutlaka koruyun. Aksi taktirde çökebilirsiniz.

Bu Egzersiz Yöntemi yer çekimine karşı yapılan bu egzersiz karın kaslarını ve omuzları güçlendiriyor.

* Düz Bir Karın İçin Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler: Kayın
Bu kez elleriniz yerine, omuz genişliğinde açtığınız kollarınızdan destek alın. Ayak uçlarınızda yükselin. Leğen kemiğinizi, vücudunuzun üst kısmını, kalçanızı ve bacaklarınızı neredeyse düz bir çizgi oluşturuncaya dek alçaltın. Tüm vücudunuzu yavaşça ve ritmik olarak öne ve arkaya doğru kaydırın. Bu sırada gerginliği hissedinceye dek karnınıza konsantre olun ve içeri çekin.

Bu Egzersiz Yöntemi Vücudu kendi ağırlığıyla karın ve omuz kaslarını verimli bir şekilde çalıştırıyor.

* Düz Bir Karın İçin Egzersiz Yöntemleri ve basit Egzersizler: Arkaya esneyin
Egzersiz yaparken dizlerinizin yıpranmaması için yumuşak bir yastık ya da egzersiz minderinden yararlanabilirsiniz. Şimdi diz çökün. Dizlerinizi kalça genişliğinde açın. Poponuzu yukarı kaldırın ve vücudunuzun üst kısmını doğrultun. Kalçanız mümkün olduğunca düz olmalı. Bedeninizin üst kısmını, kalçanızı ve üst uyluğunuzu birkaç santimetre arkaya doğru yavaşça esnetin. Bu pozisyonda kalın. Başınızın üzerinde havaya kaldırdığınız ellerinizi öne ve arkaya doğru sallayın. Bu sırada karnınızı iyice içeri doğru çekin.

Bu Egzersiz Yöntemi Karın bölgesi ile sırttaki tüm kas sistemini harekete geçiriyor ve üst uyluğu geriyor.

Zayıflama ile ilgili diğer yazılar için tıklayın.

Egzersizler için tıklayın.etiketler:,
22.466 okunma

YORUMLAR

4 Yorum Yapılmış

  1. egzersiz şart

  2. Ya aslında ben zayıflamayı istiyorumda zayıflama hareketleri yapmak bana sıkıcı geliyo nedense :S

  3. […] Düz bir Karın İçin Ev Egzersizleri GÖBEK ERİTEN 5 EGZERSİZ […]

  4. kilo vermek istiyorum.

  5. […] “Düz Bir Karın İçin Ev Egzersizleri” bu konumuz için tıklayınız. […]

  6. denerim insallah yarari olur.

Trackbacks/Pingbacks

  1. » www.nestlenesfit.com Nestle Nesfit 14 Gün Egzersizleri » Doğal Ve Güzel - [...] Düz bir Karın İçin Ev Egzersizleri GÖBEK ERİTEN 5 EGZERSİZ [...]
  2. » Karın Kaslarını Sıkılaştıran Egzersiz Hareketleri » Doğal Ve Güzel - [...] “Düz Bir Karın İçin Ev Egzersizleri” bu konumuz için tıklayınız. [...]