Ebru Şallı’dan Göbek Eriten Egzersizler

Vücudun en fazla yağlandığı bölge, maalesef, göbektir.  Göbek, kas ve yağ dokusu açısından çok zayıf bir bölgedir. Dolayısı ile göbeği eritmek oldukça zordur.

Göbek, vücudun tam ortasında olduğu için, insanı en çok kilolu gösteren bölgedir. Kişi normal gibi gözükse bile göbeği var ise, kendini kilolu zanneder.

Ancak; düzgün fiziği ile gözleri kamaştıran ünlü manken, Ebru Şallı’nın, pilates egzersizleri ile göbeğinizdeki yağlardan kurtulup, forma girebilirsiniz.

Göbeğinizi eritmik için, günde sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli.

Göbek Eriten Pilates Egzersizleri :

1) Bu egzersiz için, dizleri 90 derecelik açıyla bükün, eller ensede, dirsekler açık. Karnı iyice içeri çekin, kaburgayı kapatın.

Bu pozisyonda nefes verirken omuzlarınızı yerden sıyırarak dizlerinizi başınıza doğru yaklaştırın. 15 kez açılıp kapanarak tekrarlayın.

2) Bu egzersiz için, sırtüstü uzanın, bacaklar masa pozisyonunda dizlerden bükün, eller boynun arkasında, dirsekler açık, çene göğüsten uzakta. Her nefes verişte bir bacağı uzatırken diğer bacağın dizini çapraz dirseğinize yaklaştırıp, üst bedeni hafifçe o yöne doğru döndürün.

Her iki yöne 6’şar kez tekrarlayın.

3) Bu egzersiz, özellikle, göbekteki yağları yakmaya yarıyor. Ellerinizle başınızı destekleyin. Dirsekler sonuna kadar açık. Bacaklarınızı uzatın. Nefes alın, verirken baş ve dizleri birbirine yaklaştırın. Nefes alırken bacaklar açık, verirken kapalı.

Hareketi 15 kez tekrarlayın.

4) Sırtüstü yatar pozisyonda karnınıza doğru bakın ve bacakları dizlerden bükerek masa pozisyonu alın. Nefes alın, verirken karnı içeride tutarak sırtın üst kısmını yerden kaldırırken bir elinizle dizin iç kısmın, diğeriyle dış tarafını tutun ve diğer bacağı göz hizasında uzatın. Her nefes verişte bacak değiştirin.

Her iki bacakla 5, toplam 10 kez tekrarlayın.

5) Bacaklar aşağıda düz, karın içeride, kaburga kapalı, gözler yukarı bakıyor, eller yanlarda. Bacaklar aşağıdayken nefes alın. Bir bacağı düz bir şekilde yukarı kaldırırken nefes verin. Bacak değiştirerek, nefesinizle birlikte her iki yöne 15 kez tekrarlayın.

6) Bu egzersiz, tüm karın kaslarını çalıştırıyor, beli inceltiyor. Oturma kemikleri üzerine oturun. Sırt düz, kollar birbirine paralel ileride, dizlerinize bakın. Bu pozisyonda nefes alın. Nefesinizi verirken, kolları yanlara açarak geriye dönün. İlk pozisyona dönüp, diğer yöne tekrarlayın.

15 kez uygulayın.

7) Sırtüstü uzanın, bacakları düz bir şekilde yukarı uzatın, kollar yanlarda, karna doğru bakın. 5 kez nefes alıp, 5 kez nefes verirken kollarınızla yere doğru kısa itişler yapın. Ellerinizi suya vuruyormuşçasına nefes eşliğinde sallayın. Eğer zorlanıyorsanız dizlerinizi 90 derecelik açıyla bükerek de egzersizi uygulayabilirsiniz.

10 kez tekrarlayın.

“Ebru Şallı’nın” diğer tavsiyeleri için tıklayınız.

“Bölgesel Zayıflama” ile ilgili diğer konularımız için tıklayınız.

(Visited 118 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.