Egzersiz ile Bölgesel Zayıflama

Göğüs, basen ve bacaklarda ki fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için evde yapabileceğiniz egzersiz harekleri. Bölgesel zayıflama da, sadece diyet yapmak yeterli değildir. Kesin egzersiz yapılmalıdır.

Bölgesel zayıflama egzersizleri  (hareketleri) nelerdir? Bölgesel zayıflama hangi egzersizlerle mümkündür?

Evde kendi kendinize yapabileceğiniz,

Bölgesel Zayıflama Egzersizleri:

Bacak içi için :

* Eğilip kalkın! Bacak içi kaslarınızı sıkılaştıran ve sarkmasını önleyen bu hareketi yaparken bacaklarınızı iki yana açıp, 15 defa, oturur gibi, aşağıya eğilip kalkın.

* Bacağınızı sağa sola oynatın! Ayakta dururken tek bacağınızı biraz ileri doğru açın ve yapabildiğiniz kadar sağa – sola oynatın. 15 kez tekrarlayıp diğer bacağa geçin.

* Makaslayın! Yere dirseklerinizin üzerinde duracak şekilde uzanın. Bacaklarınızı yana açarak sırayla üste ve alta getirin (makas gibi), 20 kez tekrarlayın.

Basen Bölgesi için :

* Bacağınızı havaya kaldırın! Kalçalarınızı çalıştıran bu hareket için bacaklarınızı sırayla havaya kaldırıp indirin. Her bir bacak için 15 kez.

* Havaya doğru itin! Oldukça etkili olan bu egzersizde şekildeki gibi durun ve her iki bacağınızı da sırayla 15 kez havaya kaldırıp indirin.

* Yerden teması kesin! Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı sırayla havaya kaldırıp indirin. Her bacak için 15 kez.

Göğüs Bölgesi için :

* Şınav çekin! Kollarınızın üzerinde durarak aşağıya eğilip kalkın. Yerle temas etmemeye çalışın ve yapabildiğiniz kadar yapın.

* Kollarınızı yuvarlayın! Yatarken kollarınızı iki yana açın ve ellerinizi yumruk yapın. Kollarınızı havaya kaldırıp 15 kez daire çizin.

* Ellerinizi birbirine bastırın! Göğüsler için son harekette, ellerinizi ortada birleştirin, tüm gücünüzle birbirine bastırın. Bunu 20 kez yapabilirsiniz.

Zayıflama ile ilgili diğer yazılarımız  için tıklayın.

Bölgesel zayıflama ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayınız.

Egzersiz ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayınız.

(Visited 38 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Latest Comments
  1. Gülay

    yararlı bilgiler için çok teşekkür ederim özellikle karın bölgesi egzersizleri harika sağlıklı günler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.