Alternatif Tıp Uzmanından Zayıflatan Bitkisel Formüller

azla kiloların sebebi, genetik faktörler haricinde, hareketsizlik ve hatalı beslenmedir. Fazla kiloları bir hastalığa dönüşmeden vermek en güzeli. Ancak, çok hızlı vermek ve şok diyet programları da, hepimizin bildiği gibi tabi ki, sakıncalı. Uzmanlara göre, sağlıklı ve bilinçli zayıflama diyeti, düzenli egzersiz,

Yazının Devamı »

Uzmandan Tüy Dökücü Doğal Tedavi

Vücudunuzun bazı yerlerinde çıkan tüyler sizi rahatsız mı ediyor? Bu bölgelerdeki tüylerin fazlalığından mı şikayetçisiniz? İstemediğiniz bu tüylerden kurtulmak mı istiyorsunuz? İşte, tüy probleminize son verecek, istemediğiniz tüylerden kurtulmanızı sağlayacak etkili bir yöntemi sizlerle paylaşmak istedik.

Yazının Devamı »

Uzmandan Vitiligo (Ala) Hastalığı için Bitkisel Kür

Vitiligo, ciltte renk açılmaları ve beyaz lekelenmelerle seyreden bir hastalıktır. Cilde rengini veren maddeye melanin denir. Vitiligo, bu maddenin ciltte bulunmaması nedeniyle ortaya çıkar. Melanini yapan melanosit isimli hücrelerin bir sebeple tahrip olması, bu hastalığın, altta yatan esas sebebidir. Daha çok ,

Yazının Devamı »

Uzmandan Bitkisel Bronzlaştırıcı Güneş Yağı Formülü

Yaz geldiğinde çoğu kişi belki dinlenmenin haricinde, güneşlenerek, bronz bir tene sahip olmak için, deniz kıyılarına koşar. Ancak, güneş ışınları çok da masum değil. Eğer ki, koruma faktörlü kremler kullanmadan veya güneşin çok acımasız olduğu 10.00 ile 16.oo saatlerinde güneşlenirseniz, vay halinize.

Yazının Devamı »

Uzmandan Nezle için Bitkisel Tedaviler

Nezle, üst solunum yolunun viral bir enfeksiyonudur. Bulaşıcı bir hastalıktır. Genellikle virüs içerer hava damlacıkları ve virüsün bulunduğu eşyalarla temas nedeniyle bulaşır. Ünlü Uzmana göre, tedavinin ilk şartı istirahat etmek ve kalabalık yerlerden uzak kalmaktır.

Yazının Devamı »

Uzmandan Soğuk Algınlığına Karşı Bitkisel Tedaviler

Soğuk algınlığı, üst solunum yollarında virüs türü mikropların neden olduğu bulaşıcı bir enfeksiyondur. Soğuk algınlığı, ateş fazla yükselmeden, hafif kırgınlık, burun akıntısı, hapşırma gibi belirtiler ile kendini gösterir. Soğuk algınlığına yakalanmamak için, hastalık belirtileri olan kişilerle temas edilmemesi gerekir. Ancak, çoğu zaman

Yazının Devamı »

Uzmandan Depresyona İyi Gelen Bitkisel Tedaviler

Alternatif Tıp Uzmanlarının, depresyon tedavisi için önerdiği bitkileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle belirtelim ki ileri seviye depresyon hastalıkları için öncelikle bir hekime başvurulmasında fayda var. Hastalığınız ileri derece değilse, ancak hafif depresyon ve stres durumlarında ise bazı bitkiler sizi rahatlatabilir.

Yazının Devamı »

Uzmandan Bademcik Şişmesine Karşı Bitkisel Tedaviler

Bağışıklık sistemimizin en önemli organı olan bademciklerimiz, vücuda zararlı bakteri ve mikropların girişini engellemek için antikor üretirler. Vücut direnci düştüğünde, boğazdan giren bakteri sayısı artar ve bademcikler bunu engellemek için çok fazla antikor üretir. Antikor sayısındaki artış ve bakterilerin etkisiyle bademcikler şişer.

Yazının Devamı »

Uzmandan Topuk Dikenini Geçiren Bitkisel Tedaviler

Topuk Dikeni, topuk kemiğinin yere bakan kısmında oluşan ince, sivri kemik çıkıntısıdır. Bunun oluşum nedeni ise bir bağdır. Bu bağın devamlı gerilmesi sonucu kemikte çıkıntı oluşur.

Yazının Devamı »

Uzmandan Unutkanlığı Önleyen Bitkisel Tedaviler

Son zamanlarda, genç, yaşlı pek çok insanın sorunu unutkanlık. Genelde unutkanlık, psikolojik olmakla beraber, yaşamın gerçeklerinde bulunan sorun ve nedenlerden meydana gelmektedir. Genç nüfusta ortaya çıkan unutkanlık genellikle stres iş ortamı ve yoğun iş temposundan meydana gelmektedir. Unutkanlık, gençlerde alzheimer  mi oldum

Yazının Devamı »