İbrahim Saraçoğlu Romatizma Ağrıları için Kereviz Kürü

  Romatizma ağrılarından bahsetmeden önce sizi romatizma hastalığı hakkında bilgilendirmek isteriz. Her şeyden önce; romatizma hastalığı neden ve nasıl olur?  Romatizma hastalığının nedenleri nelerdir? Romatizma hastalığı çeşitleri ve belirtileri nelerdir? Romatizma hastalığı için hangi bölüme gidilmesi gerekir? Romatizma ağrıları nasıl geçer?

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu-Çocuklarda Bronşit için Bitkisel Kürler

Çocuklarda, özellikle, sonbahar-kış aylarında sık görülen bronşit, çoğunlukla virüsler sebebiyle meydana gelir. Bronşit, akciğer içi solunum yollarının yani, bronşların iltihabıdır. Soğuk algınlığı ve öksürük şikayetleri ile başlar. Buna bazen, karın ağrısı ve kusma da eklenir. Hırıltılı ve zorlu soluma olabilir. Bronşit hastalığına,

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu-Tüy Azaltıcı Taze Nane Kürü

Öncelikle tüylenme nedeninin bilinmesi gerekir. Eğer tüylenme nedeni, östrojen hormonu azlığı veya testosteron hormonu fazlalığı ise bu durumda taze nanenin tüy azaltıcı etkisinden faydalanılabilir.

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Saçların Beyazlamasını Durduran Bitkisel Tedaviler

Saçlarımızın beyazlamasının tek sebebi, melamin pigmentinin azalması değildir. Saçlarımızın erken yaşlarda beyazlaması veya ağarması bir hastalıktan kaynaklanabildiği gibi, genetik de olabilir. Genetik yapının saç beyazlamasında rolü elbette ki büyük.

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Yağ Yakıcı Maydonoz Limon Kürü

Fazla kilolarınızdan, daha doğrusu yağlarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz. Öncelikle kalorili yiyeceklerden uzak durmanız ve egzersiz yapmanız şart. Ayrıca, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği maydonoz-limon kürünü uygulayarak vücudunuzdaki fazla kilo veya yağlardan kurtulmanız mümkün.

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Göğüsleri Büyüten Bitkisel Kür

Kadınlık hormonu olan Östrojen hormonu, gögüslerin büyümesini sağlar. Hatta, adet dönemlerinde bu hormon daha çok salgılandığından gögüsler daha bir dolgunlaşır. Göğüsleri küçük olup, doğal yollarla gögüslerini büyütmek isteyenler için, Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu Östrojen hormonunu artıracak bir kür tavsiye ediyor.

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Gribi Çok Çabuk Geçiren Bitkisel Tedavi

Gribe karşı hijyen (özellikle el ve ağız temizliği) ve bağışıklık sistemini güçlü tutmak çok önemlidir. Bağışıklık sistemi derken, bağışıklık sistemini zayıflatan beslenme şekli de dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Yağda kızartılmış besinler, (et ve sebze) işlenmiş peynir ve et çeşitleri, ağır

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Depresyon ve Panik Atak için Bitkisel Tedavi

Depresyon ve panik atak, günümüzde oldukça yaygın olan, psikolojik rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklar bireyin kendisini sıkıntılı hissetmesine, hayatını sürdürmekte zorluk çekmesine ve umutsuzluk döngüsüne girmesine sebep olur. Ancak, depresyon ve panik atak çözümsüz bir rahatsızlık değildir. Psikolojik destek ile atlatılabilir.

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Erkekler için Kilo Aldırıcı Diyet Proğramı

Diyetisyenler, kilo alma sorunu yaşayanların, vücut yağı çok az olduğunu ve metabolizmaları çok hızlı çalıştığı için de yediklerini çabuk yakıp kilo almakta zorlandıklarını dile getirirler. Kilo almakta zorlanan, hatta, kilo alamayan erkeklerin imdadına Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu şöyle yardımcı oluyor. Prof. Dr.

Yazının Devamı »

İbrahim Saraçoğlu’ndan Hanımlar için Kilo Aldırıcı Diyet Proğramı

Bazı kişiler için kilo almak, kilo vermek kadar zor olabilir. Çoğu insan zayıflamak için haftalarca diyet ve spor yaparken; kimileri var ki, ne yerse yesin bir türlü kilo alamaz. Kilolu olanların imrenerek baktığı bu insanlar, birkaç kilo almak için çırpınırken, zayıflığın getirdiği

Yazının Devamı »