İbrahim Saraçoğlu Romatizma Ağrıları için Kereviz Kürü

  Romatizma ağrılarından bahsetmeden önce sizi romatizma hastalığı hakkında bilgilendirmek isteriz. Her şeyden önce; romatizma hastalığı neden ve nasıl olur?  Romatizma hastalığının nedenleri nelerdir? Romatizma hastalığı çeşitleri ve belirtileri nelerdir? Romatizma hastalığı için hangi bölüme gidilmesi gerekir? Romatizma ağrıları nasıl geçer?

Yazının Devamı »

Depresyon Geçiren Kişiye Ailesi veya Yakınları Nasıl Yardımcı Olabilir?

Depresyon, duygu durumunda bozukluğa neden olan bir hastalıktır. Depresyonda olan bir kişinin, depresyondan çıkabilmesi için,  sadece, profesyonel yardım yeterli değil, aile ve yakınlarının da desteği gereklidir. Ancak; depresyon geçiren kişinin yakınları, genellikle nasıl davranacaklarını bilememektedir. Ona bazen kızarken, bazen acımakta, bazen son

Yazının Devamı »

Uzmandan Bademcik Şişmesine Karşı Bitkisel Tedaviler

Bağışıklık sistemimizin en önemli organı olan bademciklerimiz, vücuda zararlı bakteri ve mikropların girişini engellemek için antikor üretirler. Vücut direnci düştüğünde, boğazdan giren bakteri sayısı artar ve bademcikler bunu engellemek için çok fazla antikor üretir. Antikor sayısındaki artış ve bakterilerin etkisiyle bademcikler şişer.

Yazının Devamı »

Anjin (Bademcik İltihabı) için Bitkisel Tedaviler

Bademcikler, boğazın girişinde, iki tarafa yerleşmiş küçük organlardır. Görevleri vücudun bağışıklık sistemine yardımcı olmaktır. Boğaz yoluyla gelen mikroplar bademcik üzerinde tutulur ve onlara karşı antikor denilen bağışıklık proteinleri oluştururlar. Bu görev, vücudun bağışıklık sistemi kurulana kadar yani 5-6 yaşına kadar sürer.

Yazının Devamı »

Anjin Nedir? Anjin (Bademcik İltihabı) Belirtileri ve Anjin Tedavisi

Anjin; halk arasında bademcik iltihaplanması olarak tanımlanır. Bademciklerde şiddetli bir enfeksiyonla abse oluşur. En önemli belirtisi soğuk algınlığıdır. Bademcik iltihaplarına özellikle çocuklarda çok sık rastlanır. Burun ve boğaz bölgesindeki ameliyatlar ile ışın tedavisi de anjine neden olabilir. Vücut bu hastalığa karşı tam

Yazının Devamı »

Anjin Nasıl Bir Hastalıktır? Vücuda Ne Gibi Zararlar Verir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Anjin, ağzın içinde, yutağın başlangıcında, sağ ve solda bulunan bademciklerin iltihaplanmasıdır. Yutma zorluklarıyla birlikte, birden ateş yükselir ve halsizlik başlar. Bademcikler kızarmıştır ve en geç hastalığın ikinci gününde iltihap damlacıklarıyla kaplanır ve bunlar kısa sürede birleşerek tam bir iltihap tabakası oluştururlar.

Yazının Devamı »

Depresyondan Kurtulmak için Ne Yapmalı?

Depresyon, duygusal, zihinsel, davranışsal ve bedensel çökkünlük ve bitkinlik belirtileriyle kendisini gösteren bir durumdur. Depresyon, artık çağımızın bir hastalığı olarak kabul edilmektedir. Çünkü modern çağın düşünce ve yaşam biçimi ister istemez depresif yaşama doğru itikliyor. Ama unutmayalım ki, depresyon, yaşadıklarımız, yaşam tarzımız,

Yazının Devamı »

Depresyondan Kurtulmanın Yolları

Çağın hastalığı olan depresyon, ruhsal çöküntü durumudur. Tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Psikolojik destek kesinlikle şarttır. Ancak; psikolojik destek ile birlikte kişinin kendisine de bazı görevler düşmektedir. Depresyondan çıkmak için, kişi kendisine yardım etmeli. Nasıl mı? Kişinin kendisine düşen görevler nelerdir?

Yazının Devamı »

Depresyon En Çok Kimlerde Görülür? Kimler Depresyona Daha Yatkındır?

Depresyon, ruhsal çöküntü ya da çökkünlük olarak adlandırılır. Çağın hastalığı olan depresyon, en sık görülen ruhsal hastalıktır. Her yüz erkekten onu, her yüz kadından yirmisi ve her yüz ergenden beşi yaşamı boyunca en az bir kez depresyon geçirmiştir. Depresyon meslek, statü ya

Yazının Devamı »

Depresyona Neden Olan Dış Faktörler

Depresyon, kişinin duygu durumundaki bozulmadır. Depresyon, yani, duygusal rahatsızlıktır. Depresyonu yaşayan kişi, en az iki hafta boyunca devam eden isteksizlik , hayattan zevk almama, karamsarlık, iştahsızlık, sıkıntı, uykusuzluk ve keder duygularından yakınır. Depresyonun asıl nedeni, genetik faktörler, beyindeki biyolojik değişim, hormonlardaki değişimlerdir.

Yazının Devamı »