Göbek Eriten 5 Egzersiz

Bel çevresi nasıl incelir? Düz bir karın için ne yapmak gerekir? Göbek nasıl erir? Göbeği eritmek için ne yapmak gerekir?

Yaş ilerledikçe bel çevresini inceltmek  zorlaşır. Genel olarak hiç kilo almasanız bile yağlar, vücudunuzun bu bölümünde birikir. Oturarak bu yağlardan kurtulamazsınız. Egzersiz yapılması gerekir. Size önereceğimiz 5 egzersiz bel çevresi ve gövdenizin zayıflaması sağlar.

Sağlıklı beslenme ve 60 ila 90 dakika arasında yapılan egzersiz ile düz bir karına sahip olabilirsiniz.

Düz bir karın için 5 Egzersiz :

* Yere yüz yukarı şekilde uzanın ve parmaklarınızı başınızın arkasında birleştirin. Dizinizi çenenize doğru getirmeye çalışın ve bu sırada omuzlarınızı, boynunuzun konumu aynı kalarak yerden yukarı doğru kaldırın. Sol bacağınızı düz tutarak yerden 45 derece açıyla kaldırın ve sağa doğru hafifçe dönmeye çalışın. Yatarak bisiklet kullanıyor gibi düşünebilirsiniz. pedal çeviriyor gibi 12-16 kez bacak

* Sandalyenin üzerine çıkın ve sıkıca tutunun. Dizlerinizi sırayla kıvırarak çenenize doğru kaldırmaya çalışın, bu hareketi 12-16 kez tekrarlayın.

* Yere yüz yukarı uzanın. Ellerinizi yanlara düz bir şekilde uzatın. Bacaklarınızın ikizini de 90 derece açıyla yukarı doğru kaldırın ve bacak bacak üstüne atar gibi düz olarak bir süre sabit durdurduktan sonra değiştirin. Hareketi 12-16 kez tekrarlayın.

* Yere yüz yukarı uzanın. Ellerinizi 45 derecelik açıyla kulaklarınızın yanından düz olarak geriye doğru uzatın. Düz olarak uzattığınız bacaklarınızı 45 derece aralık şekilde kıvırın. Omuzlarınızı kendinize doğru kaldırın.

* Yere yüz aşağı uzanın. Ayak parmaklarınızın ucunda ve el dirseklerinize dayanarak tüm vücudunuzu havaya kaldırmaya çalışın.

Zayıflama ile ilgili diğer yazılar için tıklayınız.

Bölgesel Zayıflama ile ilgili diğer yazıları tıklayınız.

Egzersiz ile ilgili diğer yazılar için tıklayınız.

(Visited 87 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)
Latest Comments
 1. emine

  bende zayıflamak istiyorum banada yardım edermisimiz lütfen

 2. Anonim

  Belfıtığım var nası yapıcam yardım neolur sadece göbek var basen bacak yokkk

 3. dilara

  benim için spor çok önemli çünkü insanlar çok kilo alıyor ve zayıflamaya ihtiyaçları var…..

 4. nesrin güven

  spor hayatımın anlamı…

 5. gizem

  Bendede göbek ve cevresı var başı erıtıcem bılmıorum zayıflamak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.