Göbek Eritme Hareketleri, Karın Düzleştiren Hareketler

Yaza ince girmeyi başaramadınız mı? Tatil öncesi göbeğinizi eritmek, karnınızı düzleştirmek için 4 hafta size yeterli. Aşağıdaki 3 temel hareketi, haftada 4 kere, sadece 15 dakika uygulamanız yeterlidir.

Düz bir karın için egzersizler

1. Hareket Yan Şınav

Yan Şınav: Öncelikle size nasıl durmanız gerktiğini tarif edelim.

Sol kolunuzun dirsek altı bölümünü destek olarak kullanarak yan olarak uzanın. Omzunuz, dirseğinizi geçmesin. Dizlerden kırın ama üst bacaklarınız ve gövdeniz bir hizada olsun. Sağ kolunuzu sağ yanınıze serbestçe bırakın.

Yan Şınav harekinin yapılışı ise şöyle:

Omurganız düz bir hat oluşturuncaya kadar kalçalarınızı kaldırın. 5e kadar sayıp pozisyonu koruyun ve ardından vücudunuzu yere indirin. Aynı hareketi 5-10 kez tekrarladıktan sonra diğer yanınıza uzanın. 4 hafta sonra, aynı hareketi 10’a kadar sayarak yapın.

2. Hareket Ters Mekik

 

Ters mekik: Resimden de görüldüğü üzere yere uzanın.

Dizleriniz havada, elleriniz başınızın altında ve ayak bilekleriniz birbirine kenetlenmiş olarak sırt üstü yatın. Ters mekik denmesinin sebebi, normalde kafanızı ayaklarınıza götürmeyip, dizlerinize kendiniz çektiğiniz içindir.

Ters mekik hareketinin yapılışı:

Karın kaslarınızı gerip, dizlerinizi omuzlarınıza doğru çekerek, kalçanızı yerden kaldırmaya çalışın.Aynı zamanda baş ve omuzlarınızı da kaldırmaya çalışın. Eğer beceremiyorsanız, başlangıç için kalçanızı kaldırmakla yetinin. 2’ye kadar sayıp aynı pozisyonda kalın. Aynı hareketi 8-12 kez tekrar edin.

2. Hareket Normal Mekik

 

Standart mekik:

Sırtınız düz, dizleriniz kırık ve elleriniz başınızın altında olacak şekilde uzanın. Topuklarınız yere basarken, ayak parmaklarınız da yukarıyı gösterecek şekilde havada olsun. Vücudunuzu yerde tutarak karın kaslarınızla direnç uygulayın. Düz bir karın için birazcım emek harcamnız gerekiyor.

Standart mekik hareketşinin yapılışı:

Karın kaslarınızı gergin tutarak, omuzlarınız yere değmeyecek şekilde, vücudunuzun üst kısmını kaldırın. Çenenizle göğsünüz arasında bir tenis bolu taşıyormuşsunuz gibi, başınızı göğsünüze doğru bastırın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Aynı hareketi 8-12 kez tekrarlayın. 1 ay sonra bir set daha ekleyin.

(Visited 69 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 2 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.