Göbek Eritmenin Kuralları

Oturduğunuzda göbeğinizin, akordeon gibi görünmesini istemezsiniz.Ancak göbeğinizdeki fazlalıklardan tek başına diyet veya tek başına egzersiz ile kurtulamazsınız. Yani bir kombinasyon olması gerekir.

Yalnız, göbek problemi kiloya bağlı bir sorun değil.  Zayıf olup, göbeği olan o kadar çok kişi de, gözümüze çarpıyor.

Bu konu, kulaktan dolma diyet ve egzersiz yöntemleriyle çözümlenecek bir mesele değil. Uzman önerileri doğrultusunda hareket etmek ve sabır göstermek gerekir.

Göbeğinizden Kurtulmanın Yolları :

Beslenme : Yağlardan kurtulmak için öncelikle kan şekeri seviyesini kontrol altına almanız gerekiyor. Bu da en iyi günde 4-6 öğünle sağlanır. Temel olarak üç ana ve üç ara öğün tüketebilirsiniz. Maksat, az ama sık yemektir. Böylece ihtiyacınız kadar protein, karbonhidrat ve az miktarda da yağ tüketmiş olursunuz.

Kalori : Kiloyu sabit tutulması için, bir günde ne kadar kaloriye ihtiyaç var, ne kadar kalori alınması gerekir, bunun bilinmesi gerekir. Ayrıca, toplam kalori miktarının yani tüketilecek kalorinin ne kadarı protein, karbonhidrat ve yağ olması gerekir, bunların da bilinmesinde fayda var.

Kalori azaltma : Kiloyu sabit tutmak için, alınması gereken günlük kalori miktarı bulunduktan sonra, alınan kalori miktarının 200 kalori kadar azaltılması gerekiyor. Hedef, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek olmalı. Ama bu arada da, kas kaybına uğramamak gerekir.

Az yemeyi hedeflerseniz, metabolizmanızı yavaşlar, ancak kas kaybı oluşur. .

İlk hafta kilo verilmez, vücutta su birikir. Esas, ondan sonra kilo vermeye başlarsınız.

Oranlar : Alınan kalorilerin, karbonhidrat bölümü yüzde 55 in altında olması gerekir. Fazla olduğunda göbekteki yağlardan kurtulmak mümkün olmayabilir.

Zamanlama : Gün içinde her 2-3 saatte bir, bir şeyler yenilmesi, vücuttaki yağı yakmaya yardımcı olur.

Tutarlılık : Haftanın 6 günü bu program uygulanıp, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon tüketilebilir. Ancak abartılmaması gerekir. Çünkü abartmanız halinde kan şekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yağ yakmanızı durdurur.

Ağırlık çalışması : Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır. Çünkü kas, yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz.

Ağırlık çalışmasına, karın egzersizlerini de, dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, diğer yandan da karnınızı sıkılaştırmış olursunuz.

Kardiyovasküler egzersizler : Yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet gibi egzersizler. Haftada 3 ila 5 gün, 30-40 yapılması önerilir. Bu egzersizler kademeli olarak arttırmalılar. Bunu düzenli uygular, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, göbeğinizden kurtulur, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

“Göbek Eriten 5 Egzersiz” bu konumuz için tıklayınız.

“Ender Saraç’tan Göbek Eritme Diyeti” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 29 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz oylanmamış)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.