Kategoriler

Göğüslerin Dik Durmasını Sağlayan Egzersiz Hareketleri

Hamilelik, ani kilo alıp verme ve yaşlılık, hareketsiz yaşam, göğüs esnekliğini kaybettiren sebeplerdir.

Özellikle erken yaşlarda göğüsleri sarkan bayanlar için bu durum bir komplekse dönüşür. Kendilerini beğenmez, hiçbir kıyafeti kendilerine yakıştıramazlar.

İşte esnekliğini kaybetmiş, sarkmış gögüslerinizi toparlayıp dikleştiren egzersizler :

Göğüslerinizin esnekliğini koruması için masaj da önemlidir. Öncelikle masaj ile işe başlayabilirsiniz. Limon suyu ile yapılan masaj oldukça faydalıdır.

Bunun için; bir limonun suyu göğüslere hafif hafif mesaj yapılarak sürülür. Masaj, cildin kanla beslenmesini kolaylaştıracağı gibi derinin

gerginleşmesini ve göğsün dirilik kazanmasını sağlar. Ancak bu masajı bir defa yapmakla bırakmamalı sık sık tekrarlamalıdır.

Göğüsleri Dikleştiren Egzersizler :

* Kollar omuz hizasında kaldırılıp eller bileklerin biraz ötesinden birbirine kenetlenir. Kesik hareketlerle dirsekler birbirine doğru itilir. Yorulunca kısa bir süre dinlenip bu hareket on defa yapılmalıdır.

* Kollar omuz hizasında öne uzatılır. Eller yavaş yavaş omuzlara doğru getirilirken yumruk yapılır ve sanki bir lastik çekilip uzatılır mışcasına çekilir.

* Parmaklar birleştirilir ve sağ el sağ omuza, sol el de sol omuza konulur. Dirseklerle geriye doğru daireler çizilir.

* Kollar öne doğru uzatılarak yüzme hareketi yapılır. Kurbağalama yüzer gibi kollar önden yana doğru açılır ve tekrar öne getirilir. Bu hareket on defa tekrarlanır.

* Yere oturup ele iki ağırlık alınır. Bu içine eşit ağırlıktaki eşya konulmuş birer naylon torba da olabilir. Bu torbalarla iki kolla aynı anda kürek çekiliyormuşcasına hareket yapılır. Bu hareketin de on defa tekrarlanması göğüs güzelliği için çok yararlıdır.

* Bir demir çubuk iki elle tutulur, kollar aşağıya sarkıtılır. İki kol hiç kırılmadan yatay olarak omuz hizasına getirilir, nefes alarak kollar aşağıya indirilir ve nefes verilir.

* Sert bir yere sırt üstü yatılır. Demir çubuk ele alınarak kollar havaya kaldırılır. Sonra kollar mümkün olduğu kadar aşağıya indirilir ve bunu takiben de vücuda doğru çekilir.

“Suna Dumankaya’dan Göğüsleri Büyüten Bitkisel Tedavi” bu konumuz için tıklayınız.

“Göğüsleri Küçülten Egzersizler” bu konumuz için tıklayınız.


(Visited 53 times, 1 visits today)

YORUMLAR