Göğüslerin Dik ve Dolgun Kalması için Bitkisel Tedaviler

Bayanları güzel ve çekici kılan en önemli unsurlardan birisi göğüsleridir. Bu yüzden bayanlar hep diri ve dolgun göğüslere sahip olmak ister.

Çok sık kilo alıp vermek, doğum, emzirme ve menopoz dönemleri ile doğuştan gelen göğüs kaslarının zayıflığından ötürü göğüsler bozulur, sarkar. Hal böyle olunca vücut şekli bozulur ve bayanların kendine has öz güvenleri kaybolur.

Doğanızda olan beğenilme duygusunu ve öz güveninizi tekrar kazanmak istemezmisiniz? Bunu doğadaki bitkilerden elde edebilirsiniz.

Göğüsleri Forma Sokan Bitkisel Tedaviler :

* Mercanköşk, Nane, Kekik karışımı : 1 su bardağı sıcak suya bu bitkilerin kurutulup ufalanmış olanından birer kahve kaşığı katılır, 20 dakika demlenip süzülür. Akşam yatmadan önce bu çay ile meme ve meme kasları bolca ıslatılır ve kurumaya bırakılır.

Bu çay, göğüs kaslarını kuvvetlendirerek göğüslerin dik durmalarını sağlar.

* Ökse : 1 çay bardağı ılık suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış ökse yaprağı konur, 20 dakika demlendikten sonra süzülür ve pamukla akşam meme üzerlerine ve meme kaslarına bolca sürülür ve kurumaya bırakılır. Buna bir süre devam edildiğinde zamanla göğüsler kendini toparlar. Bu arada yukarıda kaydettiğimiz yiyeceklerin de sofradan eksik edilmemesi sureti ile göğüslerin dolgunlaşması sağlanmalıdır.

* Tunus baklası : Yukarıda anlatıldığı gibi tatbik edilir. Çok fayda verir, memelerin ve meme kaslarının daha çabuk kuvvetlenmesini sağlar. Bunda da yine yiyeceklere önem verilmelidir. En iyisi bir gün ökse, diğer gün Tunus baklası tatbik edilmesidir. Bu ikisine devam etmek daha iyi sonuç verir.

* Zambak : Zambakta kadınlık hormonu vardır. Bu da göğüs güzelliği için çok fayda verir. 3-4 adet zambak soğanı ince kıyılır, sonra el presinde sıkılarak suyu çıkarılır. Bu, eşit miktarda gliserinle karıştırılır. Akşamlan tüm meme ve meme etrafı bu yağla ovulur.

Bu masaj göğüslerin gelişmesini, dolgun ve dik olmasını ve öyle kalmasını sağlar. Bu karışım ihtiyaç duyuldukça kullanılmalıdır.

* Limon ve kanyak karışımı : 1 ölçü limon suyu, 1 ölçü kanyakla kırıştırılmalı, akşamları memelerin alt tarafından ve yanlardan yukarı doğru 5 dakika bu karışımla masaj yapmalıdır. Bu sık sık tekrarlanmalıdır.

* Zeytinyağı, badem yağı ve lavatin esansı : 7 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı tatlı bademyağı, 3 çay kaşığı lâvantin esansını karıştırıp akşamları, göğüslere dıştan uç kısımlara doğru masaj yapılır

Ayrıca; her banyodan sonra sadece memeler üzerine ince bir hortumla soğuk duş yaptırılmalıdır. Bu yoksa sünger, soğuk suya batırılarak göğüsler bolca ıslatılmalıdır.

 

“Göğüslerin Dik Durmasını Sağlayan Egzersizler” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

“Gülten Şenşafak’tan Sarkmış Göğüslere Bitkisel Çözüm” bu konumuz için tıklayabilirsiniz.

(Visited 619 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 5 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.