Göz Altı Morlukları için Tedavi Yöntemleri

Dış görünüşü olumsuz etkileyen göz altı morluklarının nedenlerini şöyle sıralayabiliriz.

Genetik nedenler, göz yapısı, ilerleyen yaş, yorgunluk, uykusuzluk, aşırı stres, güneş ışınları, bazı ilaçlar, bazı hastalıklar (daha çok karaciğer hastalıkları), kozmetik ürünler, vitamin eksikliği, susuzluk, alerji, hamilelik, regl dönemi gibi.

Görüldüğü gibi göz altı morluklarına pek çok şey neden olabiliyor. Hal böyle olunca öncelikle göz altı morluklarına neden olan etkeni bularak tedaviye öyle başlanılmalıdır.

Göz altı morlukları için uygulanan bazı tedavi yöntemleri şöyle;

Işık dolgu uygulaması : Kemik yapısı nedeniyle çukur olan göz altlarını doldurmak için kolajen gibi kozmetik dolgu ürünleri ya da kozmetik dolgu yerine vücudunuzun diğer bir bölgesinden yağ alınarak buraya enjekte edilir.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli?

Göz altı çukurlarınız derinse, göz altı morluklarınızın nedeni genetikse, göz altı bölgesinin derisi ince ise bu tedavi yöntemi sizin için uygun olacaktır.

Hafif acılı bir uygulama. Az bir şişlik oluyor. 6 ile 10 ay arasında morluklar tamamen gidiyor.

goz3Mezoterapi : Vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların göz altı deri tabakasına verilmesi işlemidir.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli?

Göz altı morluğu şikâyeti olan tüm kişiler bu tedavi yöntemini tercih edebilir. Çünkü yapılan işlem göz altlarınıza ihtiyacı olan vitamin,minarel vs. yüklenmesi.

Kimyasal peeling : Göz altlarınız da üstte bulunan hasarlı deri katmanının yerine yeni derinin gelmesini sağlayan bir uygulamadır.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli?

Yetersi beslenme, uykusuzluk, kalitesiz makyaj malzemesi kullanımı, yorgunluk, stres nedeni ile göz altlarınız morarıyorsa bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

Blefaroplasti: Göz kapağı ameliyatı olan blefaroplasti ile alt ve üst göz kapakları ile göz çevresindeki deri toparlanır. Bu göz altı morluklarının azalmasını sağlar.

Bu tedavi yöntemini kimler tercih etmeli?

Yaşlılık nedeni ile yaşanan morluklar için tercih edilebilir.

Göz altı kremleri : Göz altları için kullanacağınız nemlendirici kremlerin K vitamini, C vitamini, E vitamini ya da retinol içermesine dikkat etmelisiniz.

Göz altı morluğu olan herkes kullanabilir. Damarları büzen ve renklenmeyi azaltıcı özellikleri olan maddeler içeren kremler göz altı morluklarını hafifletebilir. Sarı bazlı kapatıcı kullanımı, K vitaminli, C vitaminli, antioksidan, peptidler, büyüme faktörlü ve renk açıcı madde içeren gözaltı kremleri kullanılabilir.

(Visited 68 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 13 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.