Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Bitkiler

Hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler nelerdir? Hamile kalmaya yardımcı bitkiler nelerdir? Kolay hamile kalmayı sağlayan bitkiler nelerdir? Kolay hamile kalmayı destekleyici bitkiler nelerdir? Hamile kalmaya hangi bitkiler faydalıdır?

Anne olmak çok güzel bir duygu. Hamile kalabilmek için  tedavilere, ek yardımcı olsun diye,  şifayı bitkilerde ararız.

İşte;

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Mucize Bitkiler:

Karanfil: Her gün yemeklerden sonra alınan bir karanfil hormonlarınızın çalışmasını sağlar.Hamilelikte rahimi kuvvetlendirir. Normal doğum yapacak  olanlar, doğuma bir ay kala her gün bir çay bardağı sıcak suya 1 karanfili 5 dakika demleyip içerlerse doğumları daha kolay olur.

Safran: Yumurtalıkları geliştirmede etkilidir. Sinirleri kuvvetlendirir. Yemeklerin üzerine serpilir.

Şerbetçiotu: Bol kadınlık hormonu ihtiva eder. Bir litre suya 30 gr atılarak 10 dakika demlendirilir. Günde 3-4 bardak içilir. Ayrıca iyi uyku verir.

Tarçın: Hormonları çalıştırır. Cinsel isteği artırır. Beyaz akıntıyı giderir. Vücudun dayanıklılığını artırır. Bir bardak suya yarım kahve kaşığı katılıp içilir.

Nane: Taze olarak salatalara katabilirsiniz. Bir litre suya 10 gr nane konur ve demlendirilir. Su yerine içilir. Sancılı adet dönemlerinde nane çayı rahatlatır.

Biberiye: Tüm hormon ve salgı bezlerinin dengeli çalışmasını sağlar. Kansızlık ve zafiyeti giderir. Beyaz akıntıyı keser.

Zahter: Cinsel gücü artırır. Zihin yorgunluğunu giderir. Ruhen ve bedenen canlılık verir. Yemeklerin üzerine serpilir.

Papatya: Düzenli adet görmeyi sağlar. Hormonları düzenler. Bir bardak suya 5 adet papatya ufalanıp 10-15 demlendirilir. Günde 2-3 bardak içilir.

Rezeryan: Hormonları düzenler. Et, fasulye, lahana gibi yiyeceklerin üzerine bir kahve kaşığı konur.

Adaçayı: Hormon eksikliğini giderip hamile kalmayı sağlar. Bir bardak sıcak suyun içine 2-3 yaprak adaçayı atıp, 5 dakika demlendirip, içilir. Kalbe iyi gelir. Bedeni güçlerdirir. Dölyatağı Hastalığı olan kadınların arasıra adaçayı oturma banyosu yapmaları iyi olur. Oturma Banyosu için; iki avuç dolusu adaçayı, soğuk suda gece boyunca bekletilir. Ertesi gün kaynama derecesinde ısıtılır ve banyo suyuna eklenir. Banyo suyu böbreklerin üstüne kadar çıkmalıdır.

Bira Mayası: Bütün salgı bezlerinin çalışmasını sağlar.

Hardal: Bütün hormonları çalıştırır. Sinirleri kuvvetlendirir.

Kimyon: Sinir sistemini kuvvetlendirir. Adetin normal ve ağrısız olmasını sağlar.

Yulaf Ezmesi: Hormonları düzenler. Vücudun direncini artırır. Sabah yenildiğinde gün boyu tok tutar. Akşam salep gibi içilip, yatılır.

Vanilya: Cinsel gücün artmasına neden olur. Vücudu ve sinirleri güçlendirir. Depresyona iyi gelir.

Çam Fıstığı: Meyve ve sebze üzerine yenilmelidir, yoksa peklik yapabilir.

Susam: Tahin olarak yenilmelidir. Tüm organların düzenli çalışmasını sağlar.

Ayçekirdeği: Cinsel arzuyu artırır.

Çörekotu: Tüm salgı bezlerini çalıştırır. Günde bir tutam yeterlidir.

Defne: Böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar.

Karabiber: Tüm vücudu uyarır. Kadında ve Erkekte cinsel arzuyu artırır. Kansızlığı giderir. Bol idrar söktürür. Sinirleri uvvetlendirir.

Acı Kırmızı Biber: Tüm salgı bezlerini çalıştırır. Vücuttan su boşaltır. Kadınlarda ve Erkeklerde cinsel isteği artırır.

Kişniş: Adetin normal ve sancısız olmasını sağlar. Hormonları çalıştırır. Anne sütünü artırır.

Zencefil: Tüm vücudu uyarır. Kadın ve erkekte cinsel isteği artırır.

Kekik: Adet sancılarını azaltır. Kadın ve Erkekte cinsel arzuyu artırır. Bol idrar söktürür. Bala katılıp yenirse organizmayı güçlendirir.

Fesleğen: Adetin düzenli, normal olmasını sağlar. Hamile kadınların doğumunu kolaylaştırır.

Ökseotu: Hormon dengesini düzenler, kan basıncını dengeler, menopoz  dönemindeki sıkıntıları azaltır. Ökse otu yıkanır ve mikserden geçirilerek özsuyu çıkartılır. İçtiğiniz suya 25 damla konup, kahvaltıdan yarım saat önce ve yatmadan önce içilir.

Civanpercemi: Çayı, adet düzensizliğini giderir. Yumurtalık iltihabı, Dölyatağı Kayması ve Miyomlarda oturma banyosu yapılır.

Arslanpençesi: Adet düzensizliği, rahim akıntısı, Menopoz döneminde etkilidir. Rahmi güçlendirir.

Sarıballıbaba: Dölyatağı güçlendirir. Adet düzensizliklerine iyi gelir. Uykusuzluğa ve tüm kadın hastalıklarına iyi gelir.

Çobançantası: Dölyatağı kanamalarında iyi gelir.

“Hamilelik”  ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayınız.

“Şifalı Bitkiler”  ile ilgili diğer yazılar için tıklayınız.

(Visited 517 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Latest Comments
  1. yasemin

    umarımm inşallah bu yöntemler olurr teyze olucam ondan:-)

  2. fadime

    ben 27 yaşında 7 aylık evliyim ve bebek sahibi olmak istiyorum biliyorum daha çok erken ama ben çocukları çok seviyorum birde eşimin aileside çok istiyor dr. gittim ve bana yumurtalıklarımda herhangi bir sorun olmadığını ne kist nede iltahap var dedi hormon tahlilimde yapıldı oda temiz geldi sadece yumurtalıklarım biraz tembelmiş bunun için yani yumurtalarımın hızlı çalışması için nasıl bir bitki önerirsiniz şimdiden teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.