Hücre Yenileyici Besinler

Hücre yenileyici gıdalar nelerdir? Hücre yenileyen besinler nelerdir? Hangi yiyecek veya besinlerin hücre yenileyici özelliği vardır?

Genç kalmanın sırrı, tabiki hücre yenileyici yiyeceklerde saklı. Hücre yenileyen ve cilt dostu besinleri bilmemizde yarar var. Çünkü yaşlanma sürecini yavaşlatıp, yapılandırma özellikleri vardır.

Hücre yenileyen bazı besinler ve özellikleri:

Polen:

A ve C vitaminleri de vardır ama B vitaminleri çok yüksek orandadır polen’in içinde. “Uzun ömür vitamini” olarak bilinen B vitamini, dış etkenlere karşı hücreyi, bağışıklık sistemini uyararak korur. Sürekli hücre yeniler. Polen’in bu özelliğini unutmadan, hergün tüketmek lazım. (Ama gerçek polen olursa faydalı)

Hurma:

Meyveler genellikle protein ihtivası açısından yeterli değildir. Hurma ise protein de ihtiva eder. Hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler. Bence mutfaktan eksik edilmemeli.

Buğday ve kayısı:

Bu iki bitki de cildin en büyük dostu. Özellikle yağlarını belli periyodlarla yüzünüze sürün. Hücre yenileyen özelliği bir süre sonra etkisini gösterecektir.

Zeytinyağı:

İçerdiği vitaminler, hücre yenileyici özelliklere sahip oldukları için, gençleşme uygulamalarında kullanılır. Cildi besler ve korur. Bu mucize yağdan cildinizi ve saçınızı mahrum etmeyin.

Ginseng:

Bu bitki, doğal doping maddesi olarak kabul edilir. Hücrelerin yenilenmesini sağlar ve sinir sistemini sağlıklı yapıya kavuşturur.. Vücuda dinçlik ve rahatlık verir. Uykusuzluğa, yorgunluğa da iyi gelir.

Mısır unu:

Bunun da doğalı gerekli. Çünkü piyasada genetiği bozulmuş olan çok fazla mısırunu satılıyor.. En doğal olanını elde edin ve yoğurtla karıştırın. Bu bulamaç yüze sürüldüğünde cilteki ölü hücreler temizlenir.

“Sağlık”  ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayınız.

(Visited 169 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 7 oy)
Latest Comments
 1. ali

  cooooooook süper bir yazı ve aradıgım şeyi bulabiliyom

 2. leyla

  henüz denemedim.
  deneyip paylaşmak isterim.

 3. Aydan

  Tavsiye ederim:-x:-)

 4. Aydan

  Tavsiye ederim:-)

 5. turkan

  super

 6. yıldıx ....)

  mükemmel sonuçlar için eweeeee e t ….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.