İbrahim Saraçoğlu Anemi için Kereviz-Ispanak Kürü

Demire bağlı anemi (kansızlık) için ne yapılır? Anemi için bitkisel tedavi nasıl olur? Anemi (Kansızlık) ye karşı ne yapılır? Anemiye karşı nasıl bir bitkisel tedavi uygulanır? Hangi bitkiler anemiye iyi gelir? Hangi bitkiler anemiye çare olabilir? Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu anemi (kansızlık) için Kereviz-Ispanak kürü tavsiye ediyor… Anemi için Kereviz-Ispanak Kürü nasıl uygulanır? 

Prof.Dr.İbrahimSaraçoğlu’nun Kansızlık şikayetine karşı (demire bağlı anemi) Kereviz-Ispanak Kürü :

Malzemeler:

* 250 gram taze ıspanak,

* 200 gram kabuğu soyulmuş kereviz.

 

Yapılışı:

Kaynamakta olan bir litre suyun içerisine  ince dilimlenmiş kerevizi atınız ve hafif ateşte 10 dakika haşlayınız. On dakika tamamlandıktan sonra üzerine  ıspanağı ilave ediniz ve yine ağzı kapalı olarak 5 dakika daha haşlamaya devam ediniz. Daha sonra soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra süzerek suyunu temiz bir şişeye koyunuz ve buzdolabında koruma altına alınız.

Kullanımı :

Sabah aç karnına veya kahvaltıdan bir saat sonra bir su bardağı içilir. Akşam aç karnına veya akşam yemeğinden bir saat sonra bir su bardağı içilir. 15 gün müddetle sabah ve akşam içimleri ile gün atlamadan devam edilir. 15 gün sonra 10 gün ara verilir. On gün aradan sonra aynı şekilde tekrar sabah ve akşam olmak üzre 15 gün kereviz-ıspanak kürüne devam edilir. Toplam 30 günlük uygulama ile kür tamamlanmış olur.

200 gram kerevizin yumrularının yerine kerevizin sadece taze ve yeşil olan yapraklarını ve saplarını da kullanabilirsiniz. Üç adet saplı (dallı ve yapraklı kısımları, yaklaşık 150 gram) kereviz yeterli olabilecektir. Bu taktirde haşlama süresi üç dakikadır. Üç dakika tamamlandıktan sonra 200 gram ıspanak ilave edilerek beş dakika daha haşlamaya devam edilir. Ilıdıktan sonra süzülür ve temiz bir şişeye doldurulur. Tüketim şekli yukarıda belirtildiği gibidir.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlunun diğer yazıları için tıklayın.

 

Hastalıklar ile ilgili yazılar için tıklayın.

Şifalı Bitkiler ile ilgili diğer yazılar için tıklayın.

(Visited 102 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 10 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.