İbrahim Saraçoğlu-Balgam Söktürücü Tere Kürü

Balgam, hastalık sonucu olarak öksürükle beraber dışarı atılan kıvamlı bir maddedir. Meskeni akciğerlerdir. Genellikle toz tanecikleri, bakteri kolonileri ve akyuvarlardan oluşur. Bir hastalık değildir, hatta solunum yollarında balgam olması normaldir.

Eğer rahatsız edecek kadar çoksa ya da rengi değişmişse, herhangi bir hastalığın habercisi olabilir.

Balgamın tedavisi için, ilk olarak nedeninin bulunması ve bir hastalıktan kaynaklanıyorsa bu hastalığın tedavisine başlanılması gerekir. Ayrıca, balgam kesinlikle yutulmamalı, peçete veya kağıt mendile atılmalı ya da tükürülmelidir.

Balgam, öksürüğe yol açan bir madde olup, dışarıya atılması da öksürükle gerçekleşmektedir. Dolayısı ile balgamın atılmasını kolaylaştırmak ve bu süreci hızlandırmak için bolca sıvı tüketilmelidir. Ilık su, adaçayı ve ıhlamur da balgam söktürücü özelliği olan içeceklerdir Bunun haricinde sakız çiğnemek, bal, helva, kuru üzüm tüketmek balgamın dışarı atılmasını kolaylaştırır.

balgam sokturmek-icinŞimdi; böyle bir rahatsızlıkta ilaç kullanmak istemiyor ve doğal tedavi uygulamak istiyor iseniz Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun kürlerinden faydalanabilirsiniz. Bitki uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu öksürük ve balgamı atmayı kolaylaştıran etkili tere kürü sizler için iyi bir alternatif tedavi olabilir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği tere kürü sayesinde öksürük ve balgam şikayetinizden kolayca kurtulabilirsiniz. Öyleki, uykunuzdan eden öksürük nöbetlerinden bile kurtulabilirsiniz.

Şimdi; Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Balgam Söktürücü Kürünün tarifini şöyle aktarabiliriz.

İbrahim Saraçoğlu’nun Balgam Söktürücü Tere Kürü :

Kaynamakta olan yarım litre suya 15-16 dal tere (yaklaşık bir bağın yarısı) atılır ve hafif ateşte, ağzı kapalı olarak 3 dakika haşlanır. Soğuması beklemeden süzülür. Soğuduktan sonra, aç karnına veya yemeklerden iki saat sonra sadece haşlanmış suyunun tamamı içilir.

5 gün, gün atlamadan uygulanır ve her gün taze olarak hazırlanır.

tere1İbrahim Saraçoğlu, 2. ve 3. günden sonra bol miktarda balgam söktüğünüzü ve bronşlarınızın açıldığını görebilirsiniz. diyor. Fakat bu süre zarfında idrarda bir yanma olabilir, endişelenmenize gerek yok diye ayrıca belirtiyor.

İbrahim Saraçoğlu; sigara tiryakilerinin dönem dönem bu kürü uygulamalarını tavsiye ediyor.

Ancak; tere kürünün içiminin pek kolay olamayacağını, içmekte zorlanıldığı takdirde, yanında başka hiçbir şey yemeden, aç karnına veya yemeklerden en az iki saat sonra, 15-16 dal taze tereyi çiğ olarak üzerine hiç bir şey ilave (tuz, limon vb.) etmeden de tüketebilirsiniz, diyor.

Aynı şekilde 5 gün (gün atlamadan) uygulanır.

Bronşları dolmuş kişilere tavsiye ediyor.

Ancak; böbrek hastalarının bu kürü uygulamalarını önermiyor.

İbrahim Saraçoğlu, bu küre ek olarak, balgam söktürücü gıdalar alınmasının da faydalı olacağını dile getiriyor. Balgam söktüren gıdaları ise, bal, kuru üzüm, meyankökü şurubu, zencefil, hardal, balık eti, sirke ve kaymak olarak sıralıyor.

(Visited 1.127 times, 2 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 22 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.