İbrahim Saraçoğlu-Çocuklarda Bronşit için Bitkisel Kürler

Çocuklarda, özellikle, sonbahar-kış aylarında sık görülen bronşit, çoğunlukla virüsler sebebiyle meydana gelir. Bronşit, akciğer içi solunum yollarının yani, bronşların iltihabıdır.

Soğuk algınlığı ve öksürük şikayetleri ile başlar. Buna bazen, karın ağrısı ve kusma da eklenir. Hırıltılı ve zorlu soluma olabilir. Bronşit hastalığına, solunum yollarının daralması da eklenmişse, özellikle, soluk verirken güçlük, solunum sayısının artışı ve göğüs kafesinde çekilmelerde gözlenir.

Çocuklarda görülen bronşit için, öncelikle, hekim tedavisi şart diyoruz. Ancak, hekim tedavisi ile birlikte, bizim de yapacağımız bazı tedavi yöntemleri olabilir. Bunları şöyle aktarabiliriz.

Çocuğun bronşiti kolay atlatabilmesi için; bol sıvı alması sağlanır. Odası havalandırılır ve odasında asla sigara içilmez. Terlemesi engellenir ve terlemişse hemen üstü değiştirilir. Nefesinin açılması için odasında buhar makinası kullanılır. İlaçları düzenli verilir. (Doktora gidilmemiş ise, balgam sökücü şurup verilir.)

Bunların yanında, bitkisel tedavi kürler ile de çocuğunuzun bronşitini kolayca geçirebilirsiniz.

hatmiProf.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği, bitkisel kürler ile çocuğunuzdaki bronşitin kolay ve çabuk geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, İbrahim Saraçoğlu’nun Bronşit için Yulaf Samanı Kürü’nden de faydalanabilirsiniz.

Yine sitemizde yer alan, Ünlü Uzmanın Bronşit için Bitkisel Tedavilerinden de faydalanabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu-Bronşiti Geçiren Bitkisel Kürler :

* Yarım bardak kaynar sütün içerisine, 5-6 adet hatmi çiçeği atın ve kısık ateşte 5 dakika kaynatın. Süzün ve bal ile tatlandırarak ılık olarak içirin.

* 7-8 gram adaçayını 9 dakika kaynatın. Ilıdıktan sonra süzün ve içirin. Bu kür, sabah ve yatmadan önce,  birkaç çay kaşığı içirilerek uygulanır.

* 2-3 keçiboynuzunu kırın ve kaynatın. Ilıyınca süzün ve içirin. Bu kür, sabah, öğlen ve akşam 2 yemek kaşığı içirilerek uygulanır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bu kürler, bronşit ve uzun süre geçmeyen öksürük tedavisinde uygulanır.

(Visited 1.206 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 8 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.