İbrahim Saraçoğlu-Göz Altı Morluklarına Bitkisel Kürler

Gözaltında meydana gelen hiper pigmentasyon göz altında bulunan derinin renginin değişmesine ve koyulaşmasına neden olur.

Bu durum daha çok uykusuzluk, yorgunluk, aşırı stres, vitamin eksikliği, bazı ilaçların yan etkileri ile hamilelik ve regl dönemlerinde gerçekleşen durumlardır.

Göz altı morluklarının bir diğer nedeni de kalıtsal olarak bu bölgenin daha çukur olması ve derinin göz altlarında daha ince olmasıdır. Genetik morluklar için ışık dolgu, mezoterapi, kimyasal peeling gibi değişik tedaviler uygulanabilir.

Ancak; yorgunluk, uykusuzluk, stres, hamilelik ve regl dönemlerinde oluşan göz altı morluklarını geçirmek için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler olabilir.

Bu konuda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun doğal yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Morluklarına Bitkisel Kürler :

papatya* İlk önerisi papatya çayı. Papatya çayını göz çevresine ve yüzünüze uygulamadan önce, bir çiğ patatesi rendeleyip, püre kıvamına getirerek göz çevrenizde yaklaşık 1 saat kadar bekletin. Sonra papatya çayı ile yüzünüzü defalarca yıkayın.

* Bir tutam ebegümecini birkaç çay kaşığı çiğ süte ilave edin Bunları iyice karıştırarak bu karışımı göz çevrenize uygulayın. 15 dakika sonra cildinizi temizleyin. Bunu 1 ay kadar her gün uygulayın.

* Üzüm çekirdeği yağını göz çevresine bir hafta sürün. Ertesi hafta nar çekirdeği yağını bir hafta göz çevresine uygulayın. Bir hafta içinde morluklar gidecektir.

* Mavi kantaron çiçeği yağını, kulak temizleme çöpü ile gözünüze değdirmeden göz çevresini silin. Bunu 2-3 gün yaparsanız çok kısa zamanda gözaltı morluklarınız gidecektir.

* Göz altı morluklarına ayrıca, beyaz peyniri öneriyor ve üstelik sadece 1 haftada tüm morlukların gideceğini dile getiriyor. Beyaz peyniri ezin ve göz çevresine sürüp 15-20 dakika bekletin ve yıkayın. Bu işlemi her gün uygulayın.

(Visited 297 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 9 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.