İbrahim Saraçoğlu-Kabızlık Tedavisi

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu bakın kabızlığı nasıl tarif ediyor. Kabızlık, bağırsaklarımızda bulunan dışkıyı kaydıran madde olan mukozanın salgısının azalması veya pristaltik hareketlerin yavaşlaması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Bunların dışında çok fazla sayıda bakteriler vardır, bunların üzerinde bir değişiklik bozukluğu varsa bu durum da kabızlığa neden olur, diyor.

Ve bağırsakta oluşan bu bozukluğun düzene girmesi için, Saraçoğlu yoğurt suyu içilmesini öneriyor. Yoğurt suyunun günde iki defa kullanılması gerekmektedir. Yaklaşık olarak 150 ml kadar öğlenden önce ve öğleden sonra olarak yaklaşık 1 hafta 10 gün tüketilmesi yeterli olacaktır.

Ayrıca; Saraçoğlu, yoğurt suyunun hazır yoğurttan ziyade, ev yapımı yoğurt suyunun çok daha etkili olacağını belirtiyor. Eğer ki; şiddetli bir kabızlık var ise, zeytin yağlı pırasanın yenilmesi ile rahatlanacağının da altını çiziyor.

Hafif kabızlıklar için de keçi boynuzu yenilmesini öneriyor.

Bu arada kabızlığın zararlarını da şöyle aktarıyor.

portakal-yapragiKabızlık, insan vücudunda görsel olarak da bir çok olumsuzluklara neden olabilir. Bunların başında, vücudumuzda sivilce çıkması, yaşlılığın hızlanması ve kilo almak gibi. Kabızlık ayrıca, karaciğer rahatsızlıklarının oluşmasına da neden olan bir rahatsızlıktır.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu, şiddetli kabızlık için de portakal yaprağı kürünü öneriyor.

Kabızlığınız 10-12 gün süresince sürüyor ve ne yaptıysanız sonuç alamadıysanız, işte o zaman Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun portakal yaprağı kürünü denemeniz faydalı olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun Portakal Yaprağı Kürü :

7-8 adet taze portakal yaprağını, 1 bardak suyun içinde, 12 dakika kaynatıyoruz ve ılınmasını bekleyin. Süzün ve kahvaltıdan 1 saat önce tüketin.

Portakal yaprağı kürünü 4-5 gün uygulamamız gerekmektedir.

 

(Visited 198 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 7 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.