İbrahim Saraçoğlu-Kansızlığa İyi Gelen Kereviz-Ispanak Kürü

Kansızlık her yaşta görülebilir. Kanda yeterince hemoglobin olmayınca kansızlık ortaya çıkar. Hemoglobin, kırmızı kan hücrelerinde bulunur ve akciğerlerden alınan oksijeni tüm vücuda taşır. Kansızlığın en sık nedenlerinden biri demir eksikliğidir.Vücudumuzun hemoglobin üretmek için demire ihtiyacı vardır.

Kansızlığa karşı, demir bakımından zengin besinler tüketilmeli diyor ve demir içerikli besinleri şöyle sıralıyoruz. Karaciğer, kırmızı et, tavuk ve balık eti, yumurta, üzüm, pekmez, kuru baklagiller, kuru üzüm, kuru kayısı, kuru dut gibi kuru meyveler, yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, pazı, brokoli gibi, fındık, fıstık, susam gibi besinler, demir içerikli ve kan yapıcı besinlerdir.

Ayrıca, demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlık için, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği, Kereviz-Ispanak Kürünü de uygulayabilirsiniz.

Kansızlığı Gideren Kereviz-Ispanak Kürü:

* 1 litre su,

* 250 gram taze ıspanak,

* 200 gram kabuğu soyulmuş kereviz.

Kaynamakta olan bir litre suyun içerisine, ince dilimlenmiş kerevizi atın ve ağzı kapalı olarak kısık ateşte on dakika haşlayın. Sonra üzerine, ıspanağı ilave edin ve yine ağzı kapalı olarak beş dakika daha haşlayın. Daha sonra soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra karışımı süzün ve temiz bir şişeye koyarak buzdolabında muhafaza edin.

Bu kür, 15 boyunca, sabah aç karına veya kahvaltıdan bir saat sonra, akşam aç karına veya akşam yemeğinden bir saat sonra bir su bardağı içilir. 15 gün müddetle sabah ve akşam içimleriyle gün atlamadan devam edilir.

10 gün ara verilir. On gün aradan sonra, yine, sabah ve akşam aynı şekilde 15 gün içilir.

Toplam 30 günlük uygulama ile kür tamamlanmış olur.

Hazırlanan bu kür iki günlüktür. Şişenin içinde kalan karışım, ertesi gün kullanmak için buzdolabında muhafaza edilmesi gerekir.

Verilen ölçü miktarını aynen uygulayınız. Çünkü hazırlanan ıspanak-kereviz karışımı, 48 saatten fazla dayanmaz ve tedavi edici özelliğini de önemli ölçüde kaybeder.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, avokado meyvesinin kansızlığa karşı güçlü bir korucu olduğunu ve korunmak için tüketilmesini de ayrıca öneriyor.

“Demir Eksikliğine Bağlı Kansızlık için Neler Yenilmeli, Ne Şekilde Yenilmeli?” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

“Kansızlık En Çok Kimlerde ve Hangi Durumlarda Görülür?” bu konumuzu okumak için tıklayınız.

(Visited 616 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 6 oy)
Latest Comments
  1. mihrisah keyfli

    cok guzel

  2. Anonim

    Nazan bende kansizlik var bunun cozumu nedir

  3. admin

    “Uzmandan Kansızlığa Karşı Bitkisel Tedaviler” “Kansızlık Nasıl Düzelir?” “Kansızlık Neden Olur, Nasıl Önlenir?” “Kansızlığa Karşı Neleri Ne Şekilde Yemeli?” “Kan Yapıcı Besinler” böyle konularımız mevcut.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.