İbrahim Saraçoğlu Romatizma Ağrıları için Kereviz Kürü

 

Romatizma ağrılarından bahsetmeden önce sizi romatizma hastalığı hakkında bilgilendirmek isteriz.

Her şeyden önce; romatizma hastalığı neden ve nasıl olur?  Romatizma hastalığının nedenleri nelerdir? Romatizma hastalığı çeşitleri ve belirtileri nelerdir? Romatizma hastalığı için hangi bölüme gidilmesi gerekir? Romatizma ağrıları nasıl geçer?

Romatizma hastalığı nedir ve neden olur?

Romatizma hastalığı eklemler ile alakalı bir rahatsızlık olduğundan genellikle vücutta bulunan kas, kemik, eklem gibi bölgeleri etkiler. Bu bölgeler arasındaki bağlantıyı oluşturan dokular romatizma hastalığı nedeni ile hasar alır ve romatizmalı kişilerin şikayetleri de bu nedenle ortaya çıkar.

Eklem dokularında ortaya çıkan bu sorunlar eklemde şişlik oluşmasına, kızarıklıklara neden olabilir. Daha da önemlisi bu sorunlar kişinin hareketlerinin kısıtlanmasına ve zaman zaman şekil bozukluğuna dahi neden olabilir. Ayrıca bazı romatizma kökenli hastalıkların yalnızca eklem bölgelerini değil, bağışıklık sistemini ve iç organları da etkiler.

Romatizma hastalığının nedenleri :

kerevizRomatizmanın günümüzde hala neden olduğu tam olarak bilinmemektedir. Fakat mikroplardan dolayı oluşan romatizmaların , gut hastalığını ve akut eklem romatizmasının oluşum sebepleri genetik, yaş, cinsiyet ve bazı ilaçlar olduğu gösterilmektedir. Kadınlarda görülme oranı daha yüksek olan romatizma yaşı fark göstermektedir. Fakat erkeklerde de sık görülen türleri vardır. Her yaşta görülebilir, sadece yaşlılarda meydana gelen bir rahatsızlık olarak görülmemelidir. Rutubet ve soğuk olan mekanlarda bulunan kişilerde görülme olasılığı daha yüksektir. Belkemiği romatizması ve gut hastalığı genetik olabilmektedir.

Romatizma hastalığı çeşitleri ve belirtileri nelerdir? Romatizma şikayetleri nelerdir? 

Romatizma hastalığı iki ana gruba ayrılır. Birincisi iltihaplı romatizma, ikincisi ise iltihapla ilişkisiz mekanik tip olmak üzere.

İltihap yani yangı oluşturan tipte, vücudumuz adeta kendi dokuları ile özellikle kıkırdak zarının hücreleri ile savaş yapmaya başlar. Sadece eklemleri tutması şart olmayıp diğer doku tutulumlarıyla da gidebilir. Mesela, ağırlıklı olarak kaslarımıza zarar verebilir. Sabahları uyanınca ağrı, tutukluk hissedilir ve gün içinde zamanla geçer. İltihaplı romatizmada genellikle sistemik şikayetler dediğimiz halsizlik, yorgunluk, tutukluk, ateş yüksekliği ve bazen kilo kaybı görülür.

Mekanik tip romatizmada ise; aynı eklemi sık kullanma, zor hareketleri yapma sonucu eklem içindeki kıkırdak yapıda aşınma ve şişmanlık ile ilişkilidir. Halk arasında kireçlenme diye de geçer. İltahap yoktur. Mekanik tipte sabahları ağrı olmaz. Özellikle 50 yaş üstü kişilerde yük binmesi ile gün içinde bir veya iki eklemde ağrı olur. En sık diz, kalça ve elleri tutar.

Romatizma hastalıklarına hangi bölüm bakar?

Romatizmal hastalıklara romatoloji polikliniği bakar. Erişkinlerde dâhiliyenin alt birimidir. Çocuklarda ise genellikle nefroloji ve immünoloji ile beraber bulunuyor.

Gelelim esas konumuza; Romatizma ağrıları nasıl geçer?

kerevizRomatizma ağrısı, genel olarak hemen herkeste görülme olasılığı çok yüksek ve hastaların bir çoğunun şikayet etmiş olduğu bir rahatsızlıktır. Çok sık olarak kendini yenileyen bir rahatsızlıktır. Romatizma ağrısı bağışıklık sisteminin etkilenmesi ile eklemlerde oluşmakta olan iltihaplar ile birlikte kıkırdak dokularının zedelenmesi ile birlikte ortaya çıkabilen bir rahatsızlık olarak bilinmektedir. Romatizma ağrısı kronik bir rahatsızlıktır.

Peki; romatizma ağrıları nasıl geçer? Romatizma ağrılarından nasıl kurtulabilirim? Romatizma ağrısı için bitkisel ne yapılır? Romatizma ağrısının bitkisel çüzümü nedir?

İşte; romatizma ağrıları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği bitkisel tedavi…

Romatizma ağrılarından nasıl kurtulurum diyenler için; Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun önerdiği Kereviz kürü ile ağrı şikayetlerinize son verebilirsiniz.

Romatizma Ağrılarına İyi Gelen Kereviz Kürü :

Haftada 2-3 kere birer porsiyon dilimlenmiş kerevizi yarım litre su ile ağzı kapalı şekilde 6 dakika kısık ateşte haşlayın.

Haşladığınız suyu ikiye bölerek öğle ve akşam yemeklerinden bir saat önce yada yemeklerden 2 saat sonra için.Bir hafta sonra ağrılarınızın azaldığını göreceksiniz

Haşlama suyuna tuz yada sıvı yağ yada başka herhangi bir şey koymayın.

Bu kürü en fazla 3 hafta uygulayın.İlerleyen günlerde ağrışlar tekrar ettiği zaman 1 haftalık kür uygulamak yeterli olacaktır.

Dikkat: Kereviz tansiyon yükseltir. Yüksek tansiyon hastaları kereviz kürünü kullanamaz.

 

İbrahim Saraçoğlunun diğer yazıları için tıklayın.

Hastalıklar ile ilgili yazılar için tıklayın.

(Visited 334 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 25 oy)
Latest Comments
  1. firdevs

    Omurga,bel dizler ayaklar dirsekler çok ağrı var.

  2. Shankar

    Galiba ben sizin sitenin mfcptelası oldum, benim tarzımda bu. Her kesin yaampdıkları, harikasınız. Evdeki kerevizle bu akşama deneyeceğim ve neticeyi tekrar size yazacağım. Siz hep bf6yle kalın, yani farklı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.