İbrahim Saraçoğlu – Şeker Hastalığına Bitkisel Çözüm

Şeker hastalığı gerçekten kontrolü gerekli önemli bir hastalıktır. Şeker hastalığı, göze, böbreklere ve kalbe zarar veren ve bu yüzden de ciddiye alınması gereken bir hastalıktır.

Ünlü bitki doktoru İbrahim Saraçoğlu; diyabet hastalığı Tip 2 çeşitinin özellikle; kontrolünün gerektiğini ve üç aylık değer olarak bilinen HbA1c kan testinin mutlaka her üç ayda yaptırılması gerektiğinin altını çiziyor. Bu değerin normalde 4-6 arasında olması gerektiğini ve 7,5 üzerine çıkması durumunda ise; kanda bulunan şekerin organlara zarar verdiğini ayrıca belirtiyor.

Kan şekerinin dengelenmesi ve kontrol altında tutulması için de, Lahana kürünü öneriyor. Lahana kürünün, şeker hastalığı riski taşıyan kişiler içinde koruyucu ve önleyici olduğunu da ayrıca belirtiyor. Lahana mevsimi olmadığında ise sinirli ot kürünü tavsiye ediyor.

Bu iki kürün de çok iyi bir hemoglobin düşürücü olduğunu da belirtiyor.

İbrahim Saraçoğlu’nun, şeker hastalarına kan şekerini düşürmek ve kan şekerini dengelemek için önerdiği beyaz lahana kürü :

lahanaHazırlanışı : 4 ya da 5 adet beyaz lahana en dış yapraklarını parçalamadan kaynamakta olan bir litrelik suyun içerisine atın ve 10 dakika boyunca haşlayın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta lahana yapraklarının parçalanmadan haşlanmaya bırakılmasıdır.

Kullanımı : Haşlanma süresi bittikten sonra hazırlanan suyu içerisine herhangi bir tatlandırıcı katmadan içmelisiniz. Ayrıca eğer tadına bakmak isterseniz lahanayı da yiyebilirsiniz. Hazırlanan suyu her sabah ve akşam aç ya da tok karnına bir su bardağı içebilirsiniz. Beyaz lahana kürü her gün taze olarak hazırlanır. Lütfen dünden kalan suyu tüketmeyin.

Not : Seralarda yetişen kültür lahanası bu kür için uygun değildir. Doğal olarak yetiştirilen iri, yeşil yapraklı, sarımsı renkli beyaz lahana kullanılmalıdır.

İbrahim Saraçoğlu’nun Lahana kürünün alternatifi sinirli ot kürü :

Hazırlanışı ve Kullanımı :

Kaynamakta olan 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı sinirli ot atıp kısık ateşte ağzı kapalı olarak 3 dakika kaynatın. Sonra süzün ve ılımaya bırakın.

Sinirli ot kürünü hergün akşam yemeklerinden 2 saat sonra içiniz.

Sinirli ot kürünü her defasında taze olarak hazırlayıp içiniz.

(Visited 371 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 12 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.