İncecik Bir Bel için Sass Suyu Tarifi

Bel çevresindeki yağlanma sağlık açısından riskli bir yağlanmadır. Çünkü buradaki yağ hücreleri daha büyüktür ve iç organlara daha yakındır. O nedenle bel çevresi kalın olanlar metabolik açıdan daha risklidir.

Bölgesel yağlanmada genetiğin yanı sıra hormonal düzensizliğin de rolü büyüktür. Bel çevresi kalın olanlarda insülin hormon yüksekliği vardır. İnsülin, bizim pankreasımızdan salgılanan ve yediğimiz yiyeceklerle vücudumuza giren şekeri hücre içine sokularak kullanılmasını sağlayan hormondur.

Ancak bel çevresi kalınlaşmaya başladığı zaman insülin hormonu, şekeri hücre içine koymakta zorlanır ve vücut insülini yükseltmeye başlar. Hatta, bu durumda iştah çok açılır ve yağlanma daha fazla olur.

İşte; gerek sağlık açısından, gerekse görünüş açısından sıkıntı veren bel kalınlığına, ünlü diyetisyen Cynthia Sass’ın önerdiği mucize su ile veda edebilirsiniz. Diyetisyen Sass, verdiği bu su tarifi ile bir hafta içerisinde bel çevrenizdeki değişime tanık olabileğinizi de ayrıca belirtiyor.

sass-suyu

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve bölgesel yağları yakmak için su önemli bir unsurdur. Ancak; diyetisyen Sass bunun sade su ile mümkün olamayacağını söylüyor.

Diyetisyen Sass göre; bu mucize su tarifinin  beli inceltecek ve bölgesel yağları yakabilecek etkisinin olduğunu, üstelik bu tarifi, Amerika da birçok kişinin kullanılıp, gayet olumlu sonuçlar aldığının da altını çiziyor.

İşte Diyetisyen Sass’in mucizevi su tarifi :

 

Gerekli Malzemeler

2 litre su
1 orta boy salatalık
1 limon
12 adet taze nane yaprağı
1 çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil

Mucizevi Suyun Yapılışı 

Limon ve salatalıkları dilimleyerek tüm malzemeleri suyun içine koyun bir gece buzdolabında bu şekilde bekletin. Ertesi gün tüm su ihtiyacımızı yapmış olduğumuz bu karışımla karşılamaya çalışın.

Bu mucize su ile bir hafta kadar kısa sürede değişimi fark edebilirsiniz. İncecik bir bel hayal değil, gerçek olabilir, diyebiliriz.

(Visited 153 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 4,73 - 15 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.