İştahı Kesmek için Ne Yapmalı?

İştahımızı kontrol altına alamazsak, kilo almamız kaçınılmazdır. Peki iştahımızı nasıl frenliyeceğiz, hiç düşündünüz mü?

Bu makalemizde, iştah kesen, basit ve kolay uygulamaları sizlere vermek istiyoruz. Size verdiğimiz bu uygulamalar sonucunda, az yiyerek, diyetinize devam edecek ve fazla kilolardan çabucak kurtulacaksınız.

 

İştahı kesmek için;

Su için : Su, iştahı kesen en etkili önlem. Özellikle sabah kalktığınızda mutlaka bir bardak ılık ve limonlu su içebilirsiniz. Her acıktığınızda ya da yemeklerden 20 dakika önce en az bir bardak su için.

 

Yemekleri çok çiğneyin : Yemek yerken ağzınızda çok çiğnerseniz beynin doydu sinyalinin verildiği ilk 20 dakikayı daha az besinle doldurmuş olursunuz ve dolayısıyla da daha az kalori almış olursunuz. Aynı zamanda çok çiğnemek iştahı da körleyecektir.

lifli-besinlerTat alma duyusunu teskin edin : Sevdiğiniz yiyeceklerden mutlaka tadın ve tadını çıkartın. Böylelikle diyet döneminizde hiçbir besine özenmeyeceksiniz. Önemli olan porsiyonları küçük tutmak.

Günde 6 öğün yiyin : Bir günde az ama sık beslenmeniz gerekiyor. Mutlaka ara öğünleri beslenme alışkanlıklarınıza kazandırmalısınız. Böylelikle iştahınız kontrol altında olacak ve metabolizma daha hızlı çalışacaktır.

Egzersiz ya da spor yapın : Yaşam tarzınıza spor ya da egzersiz yapmayı ekleyemiyorsanız en azından 45 dakika yürümeyi alışkanlık haline getirin. Böylelikle daha fazla kalori yakmış olursunuz. Sabahları yapılan egzersizlerin iştahı önlediğini unutmayın.

Düzenli uyuyun : Her gün 6-8 saat uyumalısınız. Daha az ya da daha çok uyumak kilo aldırır. Düzenli uyku sayesinde vücut enerji toplar ve gün içinde dinç kalmanızı sağlar.

Lifli ve karbonhidratlı besinler tüketin : Lifli bakımından zengin besinler ve esmer karbonhidratlarla besinler tok tutar, erken doyurur ve iştahın kesilmesini sağlar.

(Visited 148 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 5 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.