Kalçaları Sıkılaştıran, Biçimlendiren Yöntemler

Gençliğin ve güzelliğin belirtilerinden olan kalçalar, ilerleyen zamanlarda da sarkmaya ve gevşemeye müsait olan bölgelerimizdir. Çünkü bu bölgede yağ dokusu daha fazla, kan dolaşımı daha yavaş, kaslar da daha yumuşak ve gevşemeye müsaittir.

Sıkı ve gergin kalçalara sahip olmanın sırrı ise, sağlıklı beslenme, hareket ve egzersizlerde saklıdır.

Kalçaların Forma Girmesini Sağlayan Etkili Kurallar:

* Bol Bol Su İçin : Cilt üzerinde olumlu etkileri olan suyu asla ihmal etmeyin. Günde 13 bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin.

* Egzersiz Yapın : Bu bölgedeki kaslarınızı çalıştırın. Bunun içir en ideal egzersiz ise; yere sırt üstü uzanarak kalçanızı 10 kere kaldırıp indirin. Daha sonra yukarıda 10 saniye kadar tutun. Bu hareketi 4 kez tekrarlayın.

* Daha Çok Hareket Edin : Asansör yerine merdiven, yürüyebileceğiniz mesafeler için, araba kullanmayın.

* Ara Sıra Masaj Yapın : Piyasada satılan masaj aletleri ile yapabileceğiniz gibi suyla da masaj yapabilirsiniz. Özellikle soğuk suyun basıncı kalçalarınızın sıkılaşması için ideal. Banyoda kese yapmak da bu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak vücutta biriken toksin ve yağların atılmasını hızlandırır.

* Beslenmeye Dikkat : Ne kadar yağlı, tuzlu gıdalar tüketirseniz, kalçalarınızda o kadar yağlanma olacaktır. Bunun sonucunda gevşek ve sarkık bir doku ile sağlıksız görünümlü kalçalara sahip olursunuz . Bu gibi istenmeyen durumları önlemek için, tuzu mümkün olduğunca azaltın. Yağlı gıdalardan, kızartmalardan uzak durmaya çalışın.

* Profesyonel Yardım Alın : Bunları yapamıyorum diyorsanız, kalça kaslarınızı güçlendirecek aletlerden yardım alın. Bu aletler sayesinde sizler yüz üstü yatarken, uzmanlar kalça kaslarınızı yukarı doğru itip kas şeklini veriler.

“Kalça ve Basenleri Sıkılaştırmak için Ne Yapmalı?” bu konumuz için tıklayınız.

“Kalçaları Sılaştıran Egzersiz Hareketleri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 77 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 9 oy)
Latest Comments
  1. bhgnjk

    gercekten ıse yarıyor bu egzersızler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.