Karaciğeri Temizleyen ve Yenileyen Öneriler

Besin olarak alınan hayvansal proteinler, içilen alkol, kola gibi içecekler ve vücuda giren ilaçların zararlı etkilere yol açan kısımları karaciğer tarafından filtrelenir ve etkisiz hale getirilir. Eğer, karaciğer temizliği yapılmaz ise; biriken zararlı maddeler karaciğerin görevini tam olarak yerine getirememesine yol açar. Ve bu durum, vücudun dengesinin bozulmasına neden olur.

Bu nedenle vücudumuzun sağlıklı kalabilmesi karaciğerimizin de temizlenmesi dolayısı ile yenilenmesi gerekir.

Şimdi sizlere karaciğeri temizleyen ve yenileyen besin önerilerde bulunmak istiyoruz. Bu şekilde karaciğeriniz eskisinden bile daha sağlıklı olacaktır.

Karaciğeri Temizleyen ve Yenileyen Öneriler :

* Kırmızı üzüm, karaciğeri temizlemesiyle ünlüdür. Mevsiminde bol bol tüketilmesi önerilir.

* Soya fasulyesi, her ne kadar her damak tadına hitap etmese de karaciğer dostu olan bu besinin aynı zamanda sütünden de sık sık tüketmekte fayda var.

karaciger* Ceviz, fındık, kuşburnu, kestane, dut; bu kuruyemiş ve meyveler karaciğerde bulunan tüm zararlı toksinleri dışarı atmada bire birdir. Sık sık tüketmenizi öneriyoruz.

* Yoğurt, mide ve karaciğer için oldukça faydalı bir besindir. Yoğurt, tüm vücudu toksinlerden arındırmaya tek başına yeterli bir besindir.

* Yeşil çay, bir çok sağlık sorununa iyi gelir. Bu çay karaciğeri temizleme ve yenileme de çok etkilidir. Ayrıca yeşil çayı tüketerek fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.

* Çilek, frambuaz, yaban mersini, böğürtlen; gibi kırmızı meyveler karaciğeri en hızlı temizleyen meyvelerdir. Bunlar mevsiminde bol miktarda tüketilmelidir. Tabii bu meyvelere herhangi bir alerjiniz yoksa.

* Zerdeçal, karaciğeriniz için mucizevi bir bitkidir. Bu bitki