Karın Şişliğine İyi Gelen Egzersiz Hareketleri

Yemek yeme alışkanlığındaki hatalar, sindirim sistemindeki düzensizlikler, bağırsakların düzensiz çalışması ve stresli bir yaşam karın bölgesinde şişkinliklere yol açar.

Bu durum estetik ve sağlık açısında kişilere rahatsızlık verir. Mümkün olduğunca, hava yutucu unsurlardan ve gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Bunun yanı sıra, yeni doğan çocuklar gibi karnınızla nefes almayı öğrenin. Bunun için halı veya düz bir zemin üzerine sırtüstü yatarak, ellerinizi kalçanıza dayayın, önce karnınızı sonra göğüs kafesinizi dışarı iterek, burnunuzla yavaş yavaş nefes almaya başlayın nefesinizi az tutarak birden verin.

Sizi rahatsız eden bu durumdan egzersiz yaparak da kurtulabilirsiniz.

Ayrıca, karın şişliğini giderecek egzersizleri de deneyebilirsiniz.

Karın Şişliğine İyi Gelen Egzersizler :

* Önce sırtüstü yere uzanıp, kollarınızı yana doğru açın ve bacaklarınızı dizlerinizden karnınıza doğru bükün, önce sağ sonra da sol dizinizi kendinize doğru çekin bu egzersizi ilk gün 15 defa tekrarlayın.

* Sırtüstü yere uzanıp, ellerinizi başınızın altına koyarak gövdenizi yerden 30 cm kadar kaldırın. Bu pozisyonda 10 saniye kalıp gevşeyin.

* Yine sırtüstü yere uzanın, kollarınızı kalçalarınıza dayayın, dizlerinizi göğsünüze doğru çekin 10 saniye tutup bacaklarınızı yere düz olarak bırakın, önce sağ, sonra sol ayağınızı dik olarak karnınıza doğru getirin.

* Ayaklarınızı uzatarak, yere düz olarak oturun ve gövdenizi öne doğru eğerken, ayaklarınızı karnınıza doğru çekin (kayık duruşu).

* Ayaklarınızı uzattığınız pozisyona gelerek sağ dirseğinizi sol dirseğinize, sol dirseğinizi sağ dirseğinize belinizi kıvırarak değdirin. Sırtüstü uzanın, gövdenizi kaldırarak, kollarınızı düz olarak ayaklarınıza değdirin.

Yemekten hemen sonra egzersiz hareketleri yapmayın. Egzersizlere önce kısa seanslarla başlayıp sonra süreyi uzatabilirsiniz. Bu egzersizler şişkinlik ile birlikte, karın yağlarını eritecek, karın kaslarını güçlendirecek.

“Karın Şişkinliğine İyi Gelen Yiyecekler” bu konumuz için tıklayınız.

“Karın Şişkinliğine İyi Gelen Bitkiler” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 984 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 7 oy)
Latest Comments
  1. İsimsiz

    Sağolun çok iyi bilgiler vermişsiniz:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.