Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

Sadece çok yiyip içmek veya yüksek kalorili yiyecekler yemek kilo aldıran neden değildir. Yaşam tarzı, psikolojik durum, yaş, genetik durum kilo kontrolünü doğrudan etkilemektedir.

Neden Kilo Veremiyorum? diyenler için;

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler :

Yaş : Yaşınız ilerlediğinde metabolizma hızınız azalır. Yediklerinizi daha zor yakmaya, daha az enerji tüketmeye başlarsınız. Özellikle 30 yaş sonrasında görülen kilo aldıran faktöre karşı metabolizma hızınızı yükseltecek egzersizlerle etkisiz hale getirebilirsiniz.

Hareketsizlik : Masa başında çalışıyor sürekli araba kullanıyor uzun süre oturuyor iseniz kilo almanız olağandır. Hareketsiz kalan vücut yediklerinizi eritemez ve depolamaya başlar. Sonucunda ideal kilonuzun üzerine çıkmış olursunuz.

Egzersiz yapmak için, vakit bulamıyorsanız merdivenlerden çıkmayı, kısa mesafelere yürüyerek gitmeyi, alışkanlık haline getirin.

Psikolojik Durum : Stres ve depresyon durumlarında yemek yeme bir çeşit gerilimden kurtulma olarak düşünülür. Kaygıya karşı savunma aracına dönüşen yeme alışkanlığı geceleri bile süren duraksız bir hal alabilmektedir.

Şok Diyetler : Sloganlar ile sunulan abartılı şok diyetler, sağlığınızın bozulmasına, diyeti bıraktığınız anda ise, daha fazla kilo almanıza neden olur. Vücuttaki kas oranı azalır, yağ yüzdesi artar. Şok diyetler yerine yaş, kilo, yaşam tarzı, gibi özelliklerinize uygun sağlıklı diyetleri tercih etmelisiniz.

Az Su İçmek : Su sağlığımızın vazgeçilmezidir. Sağlıklı ve ideal kiloda bir vücut ışıltıyla parlayan bir cilt düzenli çalışan böbrek ve karaciğer ve daha fazla neden için su içmek gerekir. Yetersiz su tüketimi, sağlık sorunlarıyla beraber, fazla kilolara neden olmaktadır.

Günde 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin.

“Kolay Kilo Vermek için Tavsiyeler” bu konumuz için tıklayınız.

“Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Beslenme Önerileri” bu konumuz için tıklayınız.

(Visited 20 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 1 oy)
Latest Comments
  1. Anonim

    onerdiginiz bitkilerden faydalaniyorumve etkisini goruyorum tesekkur ediyorum

  2. odchudzanie

    http://www.dogalveguzel.com şimdi benim favori web sitesi!
    thermacuts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.