Kolajen Üretimini Destekleyen Paça ve Kemik Suyu Çorbası Tarifi

İçeriğinde kök hücre bulunduran paça ve kemik suyu çorbası, kolajen yönünden oldukça zengin  olan vitamin deposudur. Kolajen yönünden zengin olan paça ve kemik suyu çorbası ile;

Cildin genç, sıkı görünümü, eklem kıkırdak yapının dokusu korunur. İskelet sistemimiz güçlenir, cilt yaralanması, burkulma, çatlak vb. olumsuzlukların iyileşme süreci hızlanır.

Kolejen takviyesini destekleyici ürünleri kullanırken, tam bir sağlık deposu olan, paça ve kemik suyu çorbasını haftada 2 kez tüketerek cilt, vücut ve kemik sağlığınızı koruyup destekleyebilirsiniz.

Paça Çorbası Malzemeleri :

* 1 adet bölünmüş dana paçası

* Su

* Yarım kase yoğurt

* 2 yemek kaşığı un

paca* Sirke

* Sarımsak

* Tuz

* Karabiber, kimyon

Temizlenmiş ve kırılmış paçaları yıkandıktan sonra düdüklü tencerede bir miktar su ekleyerek 1,5 saat haşlayın. Soğuduktan sonra paçaları kemiklerinden ayrın ve paça suyunu süzün. Sonra paçaları tekrar tencereye koyun ve kaynatın.

Ayrı bir kapta, yoğurt, un ve tuz çırpın. Üzerine birkaç kaşık paça suyu ilave edin ve karıştırın. Daha sonra hazırlanan bu karışım tencereye ilave edin. 20 dakika daha kaynatın ve baharatları ilave edin. Rendelenmiş veya dövülmiş sarımsağı sirke ile karıştırıp çorbanın üzerine gezdirin.

Kemik Suyu Çorbası Malzemeleri :

* 5 adet hafif etli dana kemik

* 7 su bardağı su

kemik-suyu* 1 yumurtanın sarısı

* 2 yemek kaşığı un

* 3 yemek kaşığı yoğurt

* 1 limon

* Yeşil soğan

* Tuz, nane, pulbiber, karabiber

Dana kemiklerini iyice yıkandıktan sonra tenceye alın. Üzerine 7 su bardağı su ilave edin ve 40 dakika pişirin.

Ayrı bir kapta limon suyu, yumurta sarısı ve yoğurdu karıştırın. Karışıma birkaç kaşık kemik suyu ilave edin. Hazırlanan bu karışımı kemik dolu tencereye boşaltın ve hızlıca karıştırın. Baharatları ilave edip, çorbayı ı15 dakika daha kaynatın. Yeşil soğan da ilave edip çorbanızı içebilirsiniz.

Vücudun kolajen üretimini desteklemek için, haftada 2 kez paça ve kemik suyu çorbası tüketebilirsiniz.

(Visited 119 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 15 oy)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.