Kolay Basit ve Ucuz Doğal Bakımlar

Cilt bakımı için dünyanın parasını verenler vardır.İşte size kolay,basit, doğal ve ucuz cilt bakımı reçeteleri… Doğal cilt bakımı… Kolay Cilt Bakımı…Ucuz Cilt Bakımı… Basit Cilt Bakımı Cilt Maskeleri…

Cilt Bakımı ile ilgili reçeteler:

* Bütün yumurtayı yüzünüze uygulayın. Yumurta cildinizi yumuşatır ve gerginleşmesine yardımcı olur. Önce ılık sonra soğuk suyla durulayın.

* Gül suyu, gliserin ve limonu eşit oranlarda karıştırın. Gece cildinize uygulayın. Sabah soğuk su ile yıkayın. Sivilce tedavisinde oldukça etkili bir maskedir.

* Pamuğu soğuk süte batırın ve yüzünüzü temizleyin. Cildinizi kirden arındırırken cildinizin taze görünmesini sağlar. Makyajınızı temizlemek için de kullanılabilir.

* Dört bademi sütün içine koyun, soydukta sonra aynı sütün içerisinde ezin. Yüzünüze uygulayın. 20 dakika sonra yıkayın. Ten renginizin düzelmesine yardımcı olacaktır.

* Kişniş suyunu cildinize uygulayın. Gözeneklerin kapanmasını sağlar. Aynı zamanda doğal beyazlatıcı içeriktir.

* Domates suyunu yüzünüze uygulayın ve kuruyunca durulayın. Ten renginizi düzenler ve koyu renk halkaları yok eder.

* Karpuz suyunu pamuk yardımıyla yüzünüze 20 dakika boyunca uygulayın. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Tonik görevi görmektedir.

* Ilık suya bezi batırın ve yüzünüze uygulayın. Gözenekleriniz açılacaktır. Tüm yüzünüze balı yayın. 20-30 dakika sonra gözeneklerin kapanması için soğuk su ile yıkayın. Haftada bir bu uygulamayı tekrarlayın.

* Portakal suyu ve yoğurt birleşimi cildinizi mükemmelleştirir.

* Az limon suyu ve balı karıştırın.Cildinize uygulayın. Kuruyunca yıkayın.

Cilt Bakımı ile ilgili diğer yazıları tıklayın.

Cilt Maskeleri için diğer yazıları tıklayın.

(Visited 31 times, 1 visits today)
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Kullanıcı oyu : 5,00 - 4 oy)
Latest Comments
 1. ayfer karaboga

  evet bütün yazdıgınız maskeler çok güzel fakat hangi cilde ne iyi gelir yani kuruysa şu maske gb çünkü ben domates maskesini yaptım sonucunda da çok hoşnut kalmadım; cildimde isilik şeklinde kızarıklar çıktı,cildim kurudu,daha ayrıntılı yazarsanız çok memnun olacagım…sizi çok begeniyle takip ediyor,televizyonlardada daha sık görmek istiyoruz.

 2. sıla

  güzel uygulama benim cildim gzüel ama ulgalayalım kolayyy

 3. Büşra

  Dediginiz maskeler cok güzel uygulamak istiyorum ama korkuyorum olumsuz sonuç olursa die internet duydugun her seye inanma derler ama sonuc siz olunca güvenilir oluyor bide yukarıdaki ilk yorum da korkuttu .sizce böyle oluyorsa düzeltmenizi umuyorum teşşekkürler…

 4. büşra

  sütü deneyin muhteşem bir şey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.